Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Ataç Sağlık Taramalarına Katıldı

03.03.2017

Tepebaşı Belediyesi tarafından yürütülen sağlık taramaları kırsal mahallelerde de sürüyor. Bu önemli sağlık çalışmasına zaman zaman Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da katılarak vatandaşlarla bir araya geliyor.Sağlık taramaları kapsamında Beyazaltın, Kozlubel ve Taycılar’a giden Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli, doktor ve hemşiresiyle, buradaki vatandaşlarımızı sağlık kontrolünden geçirdi.

Tansiyon, şeker gibi hastalıklar başta olmak üzere birçok rahatsızlığın kontrolünün yapıldığı taramalarda, gerekli uyarılar ve yönlendirmeler de yapılıyor. Tepebaşı Belediyesi, belirli aralıklarla sağlık kontrolünden geçirdiği vatandaşların sağlık durumları hakkında da net bilgiye sahip oluyor. Böylelikle bir vatandaşın önceki kontrollerindeki sağlık durumu ile şu anki durumu karşılaştırılarak, vatandaşın sağlık gidişatı hakkında gerekli uyarılar da yapılabiliyor.Her fırsatta koruyucu hekimliğin önemini dile getiren Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç; “Bazı vatandaşların rahatsızlıklarının farkında olmadığı gibi dolayısıyla da herhangi bir tedavi yoluna başvurmuyor.

Fakat Tepebaşı Belediyesi’nin yürüttüğü sağlık taramalarıyla bu rahatsızlıklar ortaya çıkarak, vatandaşlara farkındalık kazandırılıyor. Her yerde belirttiğim gibi ben önce hekimim, daha sonra belediye başkanıyım. Dolayısı ile vatandaşlarıma bakış açım biraz daha farklı oluyor. Onların koşulları iyi olan bir Tepebaşı’nda yaşamaları kadar, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri de benim için çok önemli. Sağlık taramaları ile vatandaşlarımız, o ana kadar farkında olmadıkları bir rahatsızlığı öğrenebiliyorlar. Bu durumda da ekibimiz, yapılması gerekenleri yapıp, hastanelerin ilgili bölümlerine yönlendiriyorlar ya da sağlık durumlarının ne gibi bir süreçte olduğunu öğreniyorlar. İnsan varsa, bizim için yeterli. Elimizden gelen her şeyi yaparız.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın