Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Ataç Ve Derya Engelsiz Bir Yaşam İçin Dans Etti

06.12.2016

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Tepebaşı Belediyesi’nin Kanatlı Alışveriş Merkezi’nde düzenlediği etkinlik engelsiz bir dünya için kararlılığı ve yaşama sevincini dans ile anlattı.

Dans eğitmeni Koray Orbay’ın eşlik ettiği Derya Soyiç protez bacağı ile sergilediği dans gösterisi ile izleyenleri büyüledi. Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile çok sayıda kişi izlediği gösteri sonrası Başkan Ataç da Derya ile dans ederek gösteriye destek verdi.

Doğuştan omurilik rahatsızlığının olan Derya Soyiç, “Dans eğitimi alıyorum. Bana enerji verdiği için dansı seçtim. Engelliler adına sorunlarımız var ama bunu aşabilmemiz için engellilerin evlerinde değil sosyal hayatın içinde olması gerekir” dedi.

Gösteri sonunda Derya ve Koray’ı kutlayan Başkan Ataç “Engeller bedende değil, düşüncede. Düşünce olarak engelleri kaldırdığımızda sosyal yaşam içerisinde başarılamayacak şey yok. Derya bunun en güzel göstergesi. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Eskişehir Vali Yardımcısı Günay da “Gösteri başladığında düşüncemizde oluşan fikirler sonrasında başarının ve azmin takdir edilmesine dönüştü. Bu güzel gösteri için sizleri kutluyorum. Derya’nın çabası herkese örnek olmalı” dedi.

Bu Haberi Paylaşın