Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Bahçeci, Kırşehir Artık Engelsiz Bir Şehir Haline Geldi

12.12.2018

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkan ve üyeleri Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette engellilerin talep ve sorunlarını dinleyen Başkan Bahçeci, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu. Engellilerle makamında bir araya gelen Başkan Bahçeci, şunları söyledi. Engeliler haftasınız kutlu olsun. Engelliler bir haftada veyahut ta bir günde hatırlanmıyor. Bu hafta vesilesi ile engellilerimizin sorunlarını, toplumsal dikkatimizi bu alana çekme noktasında da faydalı oluyor. Bu açıdan da önemsiyorum. İnsanlar günlük hayatları içerisinde bunları görmüyor. Ama böyle bir gün ve hafta olduğunda, bir etkinlik ve bir faaliyet olduğunda faydalı oluyor.

Kırşehir artık engelsiz bir şehir diye biliriz diyen Başkan Bahçeci, hep ulam açısından, hem şehir merkezinde hareket açısından, hem derneğimiz açısından. Derneğimizin çok faydalı etkinlikleri var. Derneğimiz Türkiye’nin en aktif derneklerinden. İnşallah biz bunları daha da arttıracağız hep birlikte. Hem Valiliğimiz, hem devletimiz, hem biz belediyemiz ,özel STK lar var ve devletimizin destek olduğu rehabilitasyon merkezleri ile paylaştılar onlarla da diyaloglarımızı kuracağız. Sonuçta toplumun % 6 engelli nüfusumuz var. Bunların en kaliteli yaşam standartlarına ulaştırmak ve onları mutlu etmek , ailelerin sorunlarını azaltmak devletimizin bu en temel görevi. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Son 15 yılda bu alanda çok büyük yenilikler yapıldı. Ne kadar dua edilse azdır.

Başkan Bahçeci, Cumhurbaşkanımız çok büyük işler yaptı ama sosyal hizmetler alanında engelliler, kadınlar konusunda, yaşlılar konusunda yapılan işler Cumhurbaşkanımız için ayrı bir yere sahip. Aldığınız dua, memnuniyet hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Kırşehir’de yirmi önce atılan bir huzur temeli atılmıştı. Atıl vaziyette duruyordu. Bizim dönemimizde ise yenisinin temeli atıldı hızlı bir şekilde bitirildi. Bunun yanında Mucur, Kaman bitti. Gönlümüz çok olmasını istemiyor ama sonuçta buda bir ihtiyaç. Allah yokluğunu da göstermesin. Bundan dolayı emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah bizde belediye olarak engelli kardeşlerimizle bu diyaloğumuzu, bu iş birliğimizi, bu güzel muhabbetimizi artırarak devam ettireceğiz. Sizin yüzünüzde gülümsemeyi sebep olmak her şeye değiyor. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın dedi.

Bu Haberi Paylaşın