Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Bahçeci, Kırşehir Bisiklet Kullanımında Türkiye’de Örnek Gösterilen Bir Şehir Haline Gelecek

10.09.2018

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline gelecek.

Başkan Bahçeci, “Bisiklet kullanımı Ülkemizde çok yaygın değil. Biz Kırşehir olarak alt yapımızı şehir merkezimizi ve uluslararası bisiklet yollarını tamamladık. Şehir merkezine 4,5 km bisiklet yolu yaptık. Toplamda 15 km bisiklet yolu yaptık. Bunlardaki yapmadaki amaç şekil olsun diye değil, Kırşehir bisiklet kullanımı düz bir şehir, bisiklet kullanımı için son derece uygun bir şehir. Şehrimizde bisikleti kullanımını sağlamak için gerçekleştirdik. Belediye Başkanlarının topluma önder olma gibi bir görevi var.

Eylül’ün ilk pazartesisinden itibaren Kırşehir Belediyesi olarak bisiklet kullanma kararı aldık.Başta Belediye Başkanı olarak ben, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Müdürlerimiz, Zabıta arkadaşlarımız ve bayan personelimiz dahil, bütün personelimiz şehir merkezinde oturanlar bisikletle işe gidecekler ya yürüyecekler şartımız bu. Biz kullanacağız ki örnek olacağız, herkes bisiklet kullansın.

İlk başta kravat ve takım elbise ile bisiklet kullandığımı görenler yadırgadı ama eminim ki insanlarda alışacak. Hem ekonomik, hem sağlıklı, hem çevreyi kirletmiyor, hem trafik sorununu oluşturmuyor, hem hızlı ulaşımı sağlıyor her açıdan bisiklet kullanımı önemli. Benzin yakmıyor bizim yağlarımızı eritiyor. Günümüzün en önemli sorunlarından biri obezite olması bu açıdan da toplumumuza tavsiye ediyoruz.

Valiliğimiz ve diğer kamu kurumlarımızda çalışan personeller ve esnafımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz şehir merkezinde bisiklet kullanım kampanyasını da destekleyerek inşallah yayınlaştıracağız. İddia ediyoruz Kırşehir Bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline gelecek. Zeytinburnu Belediye Başkanımız bizi davet etti orada bisiklet kullanımı var. İki başkan olarak Zeytinburnu’nda bisiklet kullanacağız. Bu faaliyetlerde bisiklet kullanımına dikkate çekmek açısından son derece önemli. Basınımıza aracılığıyla da herkesi bisiklet sürmeye davet ediyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaşın