Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Bahçeci Meclis Üyeleri Birlikte Ağaç Dikti

10.03.2017

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Güzler Piknik Alanı ve evcil Hayvan Parkını Belediye Meclis üyelerine gezdirdi daha sonra da birlikte ağaç dikti. Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkın da düzenlene ağaç dikimine Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada “Planlarımıza göre Mayıs sonunda açılışını yapıp şehrimize kazandıracağımız Güzler Evcil hayvanlar parkı ve piknik alanında Meclis üyelerimizle birlikte ağaç dikelim istedik.Güzler Evcil hayvanlar parkı ve piknik alanı Kırşehir’in en eski alanlarındandı. Yıllarca bakımsız bir alandı.

Bu alanı Belediye olarak devir aldıktan sonra Kırşehir’in gerçekten gurur duyacağı çok seveceği bir proje hazırlattık. Çocuklarımızın hayvanlarla temas edebileceği, hem de insanlarımızın güzel vakit geçirebileceği piknik alanları ile beraber güzel bir işletmeyi inşallah Mayıs sonunda açacağız. Burada, alanda eski ağaçlar olduğu için ciddi manada ağaç dikiyoruz. Burayı gençleştirelim istedik. 5-10 yıl sonra yaşlı ağaçlarımız öldüğünde yerine yeni ağaçlarla birlikte burada ağaç dokusunu da daha güçlü bir hale getirmek istiyoruz. Bu hizmetlerimizde meclis üyelerimizin ciddi katkısı var.Ak Partili,MHP’li,CHP’li arkadaşlarımızın mecliste gerçekten uyum içerisinde, bütün yatırımlarda oy birliği ile birlikte hareket ediyoruz. Bunun neticesinde Kırşehir’e güzel yatırımları sizlerin desteği ile hep birlikte imza atıyoruz. Bunda hepinizin katkısı var. Yaşadığımız kendi şehrimize hizmet edebilmek son derece önemli diye düşünüyorum, kutsal bir görev yapıyoruz.

Kırşehir’in böyle bir yere ihtiyacı vardı.Sizlerle birlikte bu projeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Meclis birlikte hatıra olarak at kestanesi ağacını diktik ve dikili bir ağacımız olacak.” 2009 Kırşehir’de kişi başına yeşil alan miktarı 1.62 metre kare idi ama 2016 sonu itibari ile 8.5 metre kareye ulaştık Başkan Bahçeci konuşmasına şöyle devam etti. “Hepimiz için bu görevlerimiz gelip geçecek buralara geldiğimizde bir hatıra olarak bu ağacıda biz dikmiştik diyebilmenin gururunu yaşayacağız. Şeyh Edebali’nin güzel bir sözü vardır. “Eşek ölür kalır semeri, İnsan ölür kalır eseri” diyor. Bizim eserlerimizde bunlar. Ağaç dikmek son derece önemli kutsal bir iş. 2009 Kırşehir’de kişi başına yeşil alan miktarı 1.62 metre kare idi ama 2016 sonu itibari ile 8.5 metre kareye ulaştık. 2009 yılından 2016 yılı sonu itibari ile 5 katı yeşil alan oluşturduk. Yeni projelerle birlikte inşallah bu yeşil alan artarak devam edecek. Ana caddelerde asfalt ve yol çalışmalarımız başladı. Oralarda da ciddi peyzaj çalışması yapacağız ve ciddi bir ağaç dikimi olacak. Ana caddelerimize ve bütün caddelerimize güzel ağaçlarla donatacağız. Katkılarında dolayı meclis üyelerimize teşekkür ediyorum dedi.”

Bu Haberi Paylaşın