Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Büyükgöz’den ‘Sıfır Atık’ Denetimi

11.08.2020

Sıfır Atık projesinin uygulama çalışmalarını Gaziler Mahallesi ziyaretinde sahada denetleyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; uygulamaya destek olan vatandaşlara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Gaziler Mahallesi sakinlerini ziyaret eden Başkan Büyükgöz, Gebze Belediyesi’nin sürdürdüğü sıfır atık projesinde uygulamaya konulan atıkların kaynağından toplanması çalışmalarını sahada inceledi. Plastik ve diğer ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılarak toplanarak ekonomiye kazandırılması çalışmalarının başarıyla sürdürülmesi nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sıfır Atık Belgesi alan Gebze Belediyesi’nin temizlik işleri müdürlüğü ekipleri projeyi titizlikle sürdürüyor.

SESLİ ANONSLA YÜZDE 5’LİK ARTIŞ

Başkan Büyükgöz gerçekleştirdiği ziyarette; Gebze Belediyesi tarafından mahallelerde uygulamaya konulan sesli anons sisteminin yanı sıra evlere dağıtılan atık ayrıştırma poşetlerinde plastik ve ambalaj atıklarını biriktiren ve belirlenen günlerde temizlik ekiplerine teslim eden vatandaşlara desteklerinden ötürü teşekkür etti. Uygulamaya konulan sesli anons sistemi ve atıkların adreslerden toplanması çalışmasıyla yüzde 5’lik bir artış sağlandığını vurgulayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Her çöp çöp değildir sloganıyla başlattığımız sıfır atık projemize vatandaşlarımızın desteği bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. Kocaeli’mizde ilçe belediyeleri arasında tek Sıfır Atık Belgesine sahip belediye olarak bu çalışmaları önemsiyoruz.

EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

Çevremizin daha temiz kalması atıkların doğayı kirletmeden kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması değerli Gebzeli hemşerilerimizin destekleri sayesinde oluyor. Bu konuda hassasiyet gösteren ve destek olan hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu konudaki farkındalığa tüm hemşerilerimin de peyder pey destek ve katkı vereceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞA KARANFİL

Sıfır atık projesine, ambalaj ve plastik atıklarını evlerinde ayrıştırarak ekipler tarafından toplanmasına destek veren Gaziler Mahallesi sakinleriyle bir süre sohbet eden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz vatandaşlara teşekkür ederek karanfil dağıttı. Başkan Büyükgöz ayrıca vatandaşların talep ve isteklerini de dinledi.

Bu Haberi Paylaşın