Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Gümüş, Engelli Vatandaşların Yüzünü Güldürdü

06.01.2017

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gülağzı ve Algı Mahallelerinde yaşayan engelli vatandaşlara akülü ve tekerlekli sandalye hediye etti. Akülü ve tekerlekli sandalyeler karşısında heyecanını gizleyemeyen engelli vatandaşlar, mutluluklarını Başkan Gümüş’e sarılarak paylaştılar.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi Gülağzı Mahallesinde yaşayan 48 yaşındaki Aşkın Gedik ile Algı Mahallesinde yaşayan 75 yaşındaki Osman Türkoğlu ve 60 yaşındaki İnal Kılınç’a akülü ve tekerlekli sandalye hediye ederek, engelli vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü.
48 Yaşındaki Aşkın Gedik’e Akülü Sandalye
Engelli vatandaşların evlerine giderek akülü ve tekerlekli sandalyelerini teslim eden Başkan Gümüş, “Toplum olarak en önemli sorumluluklarımızın başında, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek geliyor. Bu amaçla Menteşe Belediyesi ve Teknoloji ve Kültür Koleji öğrencilerimizin geçtiğimiz günlerde düzenlediği kermeste elde ettikleri gelir ile birlikte, Aşkın Ağabeyimize akülü bir sandalye aldık. Aşkın ağabeyimiz artık dışarıya daha rahat, daha güvenli bir şekilde çıkabilecek. Öğrenci kardeşlerimize ve okul yönetimine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Engelli Vatandaşlardan Başkan Gümüş’e Teşekkür
Başkan Gümüş, daha sonra Algı Mahallesinde yaşayan Osman Türkoğlu ve İnal Kılınç’ı ziyaret ederek, Menteşe Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla alınan tekerlekli sandalyeleri teslim etti. Ziyarette 75 yaşındaki Osman Türkoğlu ile bir süre sohbet eden Başkan Gümüş, Türkoğlu’na isteklerini sorarken, ihtiyaçlarının yerine getirilmesi için ilgili birimlere gerekli talimatları ilgi verdi.
Daha sonra engelli vatandaş İnal Kılınç’ı ziyaret eden Başkan Gümüş burada Kılınç’a alınan tekerlekli sandalye ve hasta tuvalet sandalyesini teslim etti. Ziyarette Başkan Gümüş’e teşekkür eden Kılınç’ın mutluluğu, duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Menteşe Belediyesi, Engellilerin Yanında
Engelli vatandaşların yaşamını daha kolay ve yaşanır kılmak adına gösterilen hassasiyetin ve atılan her adımın önemine dikkat çeken Başkan Gümüş, “Her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyor onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üretiyoruz. Bu anlamda 3 engelli vatandaşımıza 3 Aralık Dünya Engelliler Günün de sürpriz yaparak akülü ve tekerlekli sandalye hediye ettik. Onların heyecanı, onların mutluluğu bizleri de mutlu etti.” dedi.
Hem engelli vatandaşlar hem de aileleri için birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Gümüş, “Yakın zamanda Kötekli Mahallemizde Üniversite’de eğitim gören bir görme engelli öğrencimiz için yurt ve okul yolu arasındaki güzergaha hissedilebilir yüzey taşı döşedik. Engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için evde bakım ve temizlik hizmeti veriyoruz. Kent merkezinde başlattığımız bu hizmetlerimizi kırsal mahallelerimize de taşıdık. Belediyemiz ve hayırsever vatandaşlarımız ile birlikte, bugünde olduğu gibi akülü ve tekerlekli sandalye yardımı yapıyoruz. Şuana kadar 15 tekerlekli ve 5 akülü olmak üzere toplam 20 engelli vatandaşımıza sandalye verdik. Ayrıca her gün Zihinsel Engelli Okulumuzdaki 160 öğrencimiz ile diğer okullarda eğitim alan 27 engelli öğrencimize aşevimizden ücretsiz yemek veriyoruz. Bisiklet Kenti Menteşe projesi kapsamında engelli kardeşlerimize bisiklet eğitimi veriyoruz. Öte yandan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil girişi, Belediye Parkı ve Kışla Parkında konumlandırılan ‘Engelli Şarj İstasyonlarımız’ ile engelli vatandaşlarımızın akülü araçlarını ücretsiz şarj edebiliyorlar. Menteşe Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımız ve aileleri için yaptığımız çalışmalarımıza ve onların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Gümüş Gülağzı ve Algı Mahallesindeki ziyaretlerinde ayrıca vatandaşlarla ile de bir araya gelerek istek ve talepleri dinledi.

Bu Haberi Paylaşın