Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Gürlesin, Öğrencilerle Fidan Dikti

31.03.2017

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, daha yeşil bir çevre için Kınıklı Mahallesi’nde Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu öğrencileri ile birlikte fidanları toprakla buluşturdu. Başkan Gürlesin, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha yeşil bir çevre de yaşaması ve minik yüreklere ‘yeşili sev doğayı koru’ sloganımızı aşılamak için onlarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kınıklı Mahallesi’nde bulunan Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu öğrencileri, okul yönetimi ve öğretmenleri ile birlikte Gülay Kaynak Sarıkaya Anadolu Meslek Lisesi bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Başkan Gürlesin’in yanı sıra Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlkokulu Müdürü Abidin Mutlubaş, Müdür Yardımcıları Hatice Karadağ ve Mustafa Elmacı ve öğrenciler katıldı.

MİNİKLER HEYECANLANDI

Minik öğrenciler fidanları Başkan Gürlesin ile birlikte toprakla buluşturarak can sularını verdiler. Fidan dikiminin ardından öğrencilere doğanın korunmasının dünyanın geleceği için önemli olduğunu anlatan Başkan Gürlesin, “Biz büyüklerin önemli görevlerinden birisi de doğayı koruyarak, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmaktır. Bu etkinliğimizde, minik öğrencilerimizle kendileri ile birlikte büyüyecek fidanları toprakla buluşturarak, can sularını verdik. Doğa sevgisini minik yüreklere aşılamak istedik. Bu etkinliğimiz duyarlılık anlamında da öğrencilerimizin zihninde yer edecektir” diye konuştu.

“ÇOCUKLAMIZA ŞİMDİDEN DOĞA SEVGİSİNİ AŞILAMALIYIZ”

“Pamukkale Belediyesi olarak doğayı koruma en önemli ilkelerimizden biridir” diyen Başkan Gürlesin, “Bundan dolayı ilçemizi daha da yaşanır bir hale getirmek için yeşil alanlarımızı her geçen gün daha da arttırıyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak ‘yeşili sev doğayı koru’ sloganımızı aşılamak için Okul Yaptırma ve Yaşatma İlkokulu öğrencilerimizle birlikte yüzlerce fidanı toprakla buluşturduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden hareketle şimdiden doğayı koruma alışkanlığını ve orman sevgisini aşılamamız lazım. Çünkü toprağa diktiğimiz her fidan doğamızı daha da güzelleştirir ve topraklarımızı çöl olmaktan kurtarır” dedi.

Bu Haberi Paylaşın