Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kadınlarımız Mutlu Ve Yaşam Sevinciyle Dolu’’

10.05.2017

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Mustafa Paşa Mahallesi ve Başiskele Hayme Hatun Kadın Spor Salonlarında inceleme yaptı. “Evden Okula Haydi Anneler Spora” projesi kapsamında Kocaeli’nin her noktasına yayılan kadınların ve genç kızların faydalanabildiği spor salonlarında hareketlilik her geçen gün artmaya devam ediyor. Projeyi yakından takip eden ve eksiklikleriyle yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, “Buralara gelen kadınlarımız mutlu ve yaşam sevinciyle dolu. Çok doğru bir yoldayız” dedi.

“ASIL OLAN HALKIMIZIN GÖNLÜNE GİRMEKTİR”

Türkiye’de çok önemli sosyal projelere imza atarak yerel yönetimlerde rol model olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kadınlara dönük başlattığı “Evden Okula Haydi Anneler Spora” çalışması da kent geneline yayılmaya başladı. Sporun mahallelere ve sokaklara indirgenerek kadının evden çıkması, sosyal yaşamın ve sporun içerisine dâhil olmasını hedefleyen bu proje ile binlerce kadına ulaşmaya başladıklarını vurgulayan Karaosmanoğlu, “Altyapı ve üst yapıdaki çalışmalarımız devam ederken, bizler gençlere ve kadınlara özel önem veriyoruz. Bu iki önemli noktada özellikle insiyatif alıyoruz. Bizler şuna inanıyoruz, hizmet gereklidir ama asla yeterli değildir. Asıl olan halkımızın gönlüne girmektir. Çok şükür bunu başarıyoruz, bunun için de çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

YÖNETİM VE HİZMET ANLAYIŞIMIZ KUCAKLAYICI VE KAPSAYICIDIR”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın da eşlik ettiği Hayme Hatun Kadın Spor salonunda da düşüncelerini belirten Karaosmanoğlu, “Yönetim ve hizmet anlayışımız kucaklayıcı ve kapsayıcıdır. Buna çok dikkat ediyoruz ve bunu başarmak bizim asli görevlerimizin arasındadır. Ekibimiz de bu anlayışla görevlerini icra ediyor. Bu nedenle kentimizde yaşayan her kesimi hizmetlerimizle kucakladık, kucaklayacağız. Çalışıyoruz, çünkü bizlerin sloganı Çalışınca Oluyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Paylaşın