Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sağlık En Büyük Devlet Ve Zenginliktir’’

09.06.2017

“Evden Okula Haydi Anneler Spora” projesi kapsamında Gebze bölgesindeki kadınlar için geçtiğimiz hafta iftar yemeği veren Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu kez de İzmit, Kandıra, Karamürsel, Gölcük, Derince, Körfez, Kartepe, Başiskele olmak üzere 8 ilçeden projeye katılım sağlayan kadınlarla iftar yaptı.

“HERKESİN SAĞLIKLI OLMASINI İSTİYORUZ”

Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirilen birlikteliğe projede görev alan eğitimciler de katılırken, iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanoğlunun yaşadığı müddetçe en çok muhtaç olduğu şey sağlıktır. Sağlık en büyük devlet ve zenginliktir. Sağlıklı olmak için sağlıklı beslenmek şarttır” dedi. “Toplumda ne kadar sağlıksızlık varsa sebebi dengeli beslenmemektir diyen Karaosmanoğlu, “İşte bu nedenle hareketsiz bir hayat bizi daha çok sağlıksız bir hale sokmaktadır. Siz kıymetli kadınlarımız için bu projeyi başlattık. Herkesin sağlıklı olmasını istiyoruz” ifadelerini sarf etti.

“SAĞLIKLI ANNE, SAĞLIKLI YUVA VE AİLEDİR”

Sağlıklı bir toplum mutlu bir toplumdur vurgusunu yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sağlıklı anne, sağlıklı yuva ve ailedir. Anneyi sağlıklı hale getirdik mi toplum da sağlıklı olacaktır. Unutmayalım ki en büyük öğretmenimiz annedir. Hayata dair en güzel değerleri annemizden öğrenmişizdir. Bu projeye ne kadar katılım olursa olsun, bunun altyapısını organize edeceğiz. Bu projeye destek veren kurum ve kuruluşlarının yanı sıra çalışma arkadaşlarıma, “Evden Okula Haydi Anneler Spora” projemize inanarak katılan sizlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. İftar programı çekilen hatıra fotoğraflarının ve yapılan hasbihallerin ardından sonra erdi. Birliktelikte Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve Başiskele İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus da yer aldı.

Bu Haberi Paylaşın