Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Savaş, “Daha yeşil bir Antakya için çalışıyoruz”

06.09.2013

antakyaAntakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Modern ve yaşanabilir bir Antakya oluşturmak için yapılan çalışmalar kapsamında şehrin güzelleşmesi ve yeşil alanların arttırılması için yapılan çalışmalara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Park ve bahçelerin düzenlenmesi, yeni parkların oluşturulması, şehrin muhtelif yerlerindeki kavşak ve alanların düzenlenmesi için aralıksız olarak çalışmalarına devam eden Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına hız verdi.

Mevcut parkların yeniden düzenleme çalışmasını yapan ekipler, bu arada şehrin muhtelif noktalarında yeni parklarda oluşturuyorlar. Park çalışmalarının yanı sıra şehrin daha güzel ve daha yeşil olması için çaba harcayan ekipler, Atatürk Anıtı ve Arkeoloji Müzesi önü başta olmak üzere çeşitli noktalara ahşap dekoratif saksılar yerleştirerek, çeşitli çiçekler ile süsleme yaptılar. Tasarımı Antakya Belediyesi ekiplerine ait olan ahşap dekoratif saksılar şehre güzel bir görünüm kattı.

Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, İl Kültür Müdürlüğü önünde bulunan alanda kavşak düzenlemesi yaparak kavşağı güzel bir görünüme kavuşturdu. Ekipler kavşak düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.

Çalışmalarına ara vermeyen ekipler, Ekinci Beldesi girişinde bulunan Altınevler Parkında da yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Altınevler parkı kısa süre içinde daha modern ve güzel bir görünüme kavuşacak.

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Ulus Alanı, Ulu Camii önü ve Balıkçılar Çarşısı önünde bulunan alanda yapılan ağaçlandırma, süs havuzları ve ışıklandırma çalışmalarına ek olarak, bu alanlarda özel bir aydınlatma sistemi yapmaya başladı. Belirtilen alanlar kısa süre içerisinde daha renkli ve güzel bir görünüme kavuşacak.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapılan tüm bu çalışmaların yaşanabilir modern ve güzel bir Antakya için olduğunu ifade ederek, hemşehrilerine en iyi hizmeti sunabilmek için çaba harcadıklarını ve daha yeşil bir Antakya için çalıştıklarını söyledi.

Bu Haberi Paylaşın