Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Başkan Tarhan “ Fi̇dan Di̇ki̇m Seferberli̇ği̇ Başlattık”

19.03.2021

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, daha yeşil bir Kadirli için ağaç dikim çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Bugüne kadar yapılmış ve yapılmaya devam eden parklarımızda ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyoruz diyen Başkan Tarhan, “ Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ilçemiz genelindeki parklarımızda fidanları toprakla buluşturmaya devam ediyor. Daha yeşil bir Kadirli için çalışmalarımız sürüyor. Sevgili Peygamberimizin “Kim bir fidan diker veya ekin eker de bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için hayır ve berekettir” buyurmuşlardır. Belediye olarak bu doğrultuda ağaç dikmeye kentimizi daha yeşil yapmaya özen gösteriyoruz.

NİSAN AYINA KADAR FİDAN DİKİMİ DEVAM EDECEK

Kadirli’de çınar dikmedik parkımız kalmayacak. Ayrıca geçtiğimiz yıl çıkan yangında zarar gören Sülemiş çamlığında fıstık çamı ekim çalışmalarına pazartesi gününden itibaren başlıyoruz. Yangından zarar gören Sülemiş Çamlığımızda 8 Mart’ta yeşil ağaçlandırma çalışmalarının startını vereceğiz. Kadirli Belediyesinin fidan dikim seferberliği Nisan ayına kadar devam edecek.

BİR BEBEK BİR FİDAN PROJESİ

Kadirli Belediyesi olarak Kentimizde dünyaya gelen her bir bebeğimiz için bir fidanı toprakla buluşturacağız. Bunun için “ Bir bebek bir Fidan” projesini hayata geçiriyoruz. Kadirlimizde dünyaya gelen bebeğimiz için bir öğrencimizi götürüp ilçemizin muhtelif yerlerine fidan diktireceğiz. Kadirli Belediyesi olarak yeterince fidan stokumuz mevcut olup, halkımızdan fidan dikmek isteyen olursa birlikte fidanlarımızı toprakla buluşturmaya hazırız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın