Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışmasında Dereceye Giren Okulların Hediyelerini Takdim Etti

07.06.2017

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 5 Haziran 2017 Pazartesi günü saat 10.30’da Dünya Çevre Günü kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Taşınabilir Atık Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi’nin(TAP) katkılarıyla düzenlenen Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışmasında dereceye giren okullara ödüllerini takdim etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin anaokulu, ilkokul ve ortaöğretim okullarına yönelik 15 Kasım 2016 – 30 Nisan 2017 tarihleri arası düzenlediği Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışmasında, 11 ilçenin katılıp aralarında nüfus olarak birbirine yakın ilçelerin gruplandırıldığı (Malkara, Saray, Ergene) yarışmada öğrenci başına en fazla atık pil toplayan Malkara Atatürk Ortaokulu 241 kg ile ikinci, Malkara Mustafa Uysal Ortaokulu 60 kg ile üçüncü olmuştur.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışmasında ikinci olan Malkara Atatürk Ortaokulu Müdürü Murat İşcan’a Spor Seti, üçüncü olan Malkara Mustafa Uysal Ortaokulu Müdürü Özgür Çetin’e Satranç Seti takdim etti.

15 Kasım 2016 – 30 Nisan 2017 tarihleri arası başlatılan Ödüllü Atık Pil Yarışmasında Tekirdağ İli dahil olmak üzere 11 İlçede 8 ton 533 kg atik pil toplandı.

Bu Haberi Paylaşın