Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Belediye Gönüllülerinden Çevreci Etkinlik

21.12.2012

 

Trabzon Belediyesi Gönüllüleri, Trabzon Belediyesi’nin başlattığı “Katı Atığın Kaynağından Ayrıştırılması Projesi”ne destek verdi.

Trabzon Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile kurulan ve 2011 yılından itibaren çalışmalarını sürdüren Belediye Gönüllüleri bugüne kadar birçok etkinliğe imza attı. Öğrenciden öğretmene, çalışandan emekliye kadar toplumun her kesiminden vatandaşın katkı sağladığı ‘Belediye Hizmetlerinde Gönüllüyüz’ projesine katılanlar Trabzon Belediyesi’nin başlattığı “Katı Atığın Kaynağından Ayrıştırılması Projesi” ne destek olmak için bir araya geldi. Belediye Gönüllüleri geri dönüşümü sağlanabilir karton, plastik, cam ve metal gibi atıkların ayrıştırılarak çöp yerine atık kumbarasına atılması için evleri ve işyerlerini gezerek broşür dağıttı. Çalışmalarına Fatih Mahallesi’nden başlayan gönüllüler, belirledikleri bölgeye atık kumbarası koydurttuktan sonra evleri ve işyerlerini tek tek gezerek geri dönüşüm konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Amaçlarının Trabzon’daki tüm evlere girerek geri dönüşüm konusunda ortak bir bilinç oluşturmak olduğunu söyleyen Gönüllüler ” Trabzon Belediyesi’nin çöplerin bertarafı ve toplanması sorununa çözüm olması amacı ile Kasım ayı başında başlattığı “Katı Atıkların Kaynağından Ayrıştırılması Projesi” ne Belediye Gönüllüleri olarak destek vermek istedik. Bu kapsamda ilk çalışmamızı Fatih Mahallesi’nden başlattık. Yapmış olduğumuz çalışmada mahalle sakinlerinden olumlu tepkiler aldık. Ümit ediyoruz ki atıkların ayrıştırılması konusunda vatandaşlarca gerekli özen gösterilecektir. Çalışmalarımızı Trabzon’un tüm mahallelerine yayarak devam ettireceğiz. Çevreye duyarlı herkesin bizlere destek olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.
Mahallerinde böyle bir çalışma yapılmasından oldukça memnun kaldıklarını belirten site yöneticileri ” Gönüllü arkadaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlerde onlara destek olmak için site yönetimi olarak apartman sakinlerimize ve apartman görevlilerimize gerekli uyarıları yapacağız” diye konuştular.
Belediye Gönüllüleri, daha önce ‘Evde Bakım Hizmeti’, Huzurevi ziyaretleri ve İftar buluşmaları gibi etkinliklere de imza atmıştı.

Bu Haberi Paylaşın