Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Belediye Personeli İlk Yardım Eğitimlerini Aldı

18.11.2016

Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde 2011 yılında kurulan ve bugüne kadar bin 620 kişiye hizmet veren `İlk Yardım Eğitim Merkezi`nde, 37 belediye personeli eğitim aldı. 4-5 ve 11-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ve iki grup halinde ilk yardım eğitimi alan belediye personeli İnsan hayatının kurtarılmasında ilk yardımın önemine vurgu yapılan eğitimler sonucunda yapılan değerlendirme sınavı ile belge almaya hak kazandı. İlk yardım eğitimi kursu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Her geçen gün hizmet kalitesini arttıran bir belediye olarak, ilçe halkına daha kaliteli hizmet sunabilmek adına personeline yönelik bu tür eğitimlerin süreceğini” belirtti.

“İNSAN MERKEZLİ YÖNETİM ANLAYIŞINI BENİMSİYORUZ”
İnsan merkezli yönetim anlayışını benimsediklerini, vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarına öncelik vererek hizmetlerde eşitliği ilke edinen bir titizlikle çalışmaları sürdürdüklerini belirten Başkan Aktaş; “Bu kapsamda çağımızın gerektirdiği şartları yakalayabilmek, yeniliklere ayak uydurabilmek, daha kaliteli hizmet üretebilmek, kurum içinde motivasyonumuzu daha yüksek tutmak adına belediye olarak pek çok konuda dönem dönem eğitimler düzenliyoruz” dedi.

“İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ BİRİNCİ ÖNCELİKLİ KONU OLARAK BELİRLEDİK”
Eğitim programlarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Aktaş; “Bu anlayışla hizmetlerin sürdürülebilirliği noktasında iş sağlığı ve güvenliğini birinci öncelikli konu olarak belirledik. Bu nedenle personelimize bu alanda eğitim verdiklerini ve her geçen gün bu alanda daha iyi bir konuma gelme noktasında elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. Değişik alanlarda çalışan personelin iş güvenliği risklerini öğrenmesinin önemli olduğunu, her bireyin huzurlu bir şekilde çalışma hayatını sürdürmesine belediye olarak önem verdiklerini, özellikle personelin kendini geliştirebilmesi için belediye olarak her zaman gereken desteği vereceklerini” dile getirdi.

37 BELEDİYE PERSONELİ İLK YARDIM EĞİTİMİ ALDI
Belediye personelimize verimli ve faydalı geçtiğini umduğumuz bir eğitimi daha gerçekleştirmiş olduk diyen Aktaş;
İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik kapsamında Belediyemizde oluşturulan acil durum ekiplerinden İlkyardım ekibinde görevli personele İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki `İlk Yardım Eğitim Merkezi`nde, 4-5 ve 11-12 Kasım tarihleri arasında iki grup halinde 37 belediye personeli toplam 16 saat ilk yardım eğitimi aldı” dedi.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
Temel İlkyardım Eğitiminde verilen konulara da değinen Başkan Aktaş; “Genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği ve havayolu tıkanıklığında ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, kanamalar, şok ve göğüs ağrısında ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım, kırık, çıkık, burkulmalarda ilkyardım, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım, göz, kulak, buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım konularında eğitim verildi. Bu eğitim programı ile Belediyemiz çalışanları acil bir durum karşısında profesyonel ekipler gelene kadar, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta/yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahaleyi yapmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazanmanın yollarını öğrendiler” dedi.

Aktaş son olarak; “Bu tür eğitim programlarının artarak devam etmesi noktasında çalışmalarımızın bundan sonrada devam edeceğini buradan belirtir, eğitimi katılan belediye personelimize ve eğitimi veren Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İlk Yardım Eğitim Merkezinde görevli öğretmenlere de teşekkürlerimizi sunar, eğitimin hayatımızın her noktasında olması temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın