Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Belediye Personeline ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ Semineri

18.10.2016
Kırşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personele iş sağlığı ve güvenliği kapsamında iş yeri hekimi ile iş sağlığı ve güvenliği uzmanı tarafından eğitim semineri düzenlendi.
Belediye Nikâh Salonunda gerçekleşen eğitim seminerinde iş kazalarına dikkat çekilerek gerekli tedbirlerle iş kazalarının önlenebileceği vurgulandı. Seminerde işçi sağlığı ve iş güvenliği prensipleri, genel iş güvenliği, iş kazasını önleme yöntemleri, koruyucu malzeme kullanımı ve çalışanların yasal hak ve sorumlulukları hakkında bilgiler aktarıldı. Genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında personele bilgiler verildi. Kazaların alınacak önlemlerle engellenebileceğine işaret edildi. Kişisel donanım koruyucuları hakkında detaylı bilgiler verdi.
Eğitime katılan belediye çalışanlarına, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusu ile ilgili örnekler videolarla desteklenerek anlatıldı.
Başkan Bahçeci ;Bizim için önemli olan çalışanlarımızın can güvenliği
Belediye olarak dönem dönem bu tür eğitimlerin olacağını kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Çalışan personelimizin sağlığını ve güvenliğini düşünmek en büyük sorumluluğumuzdur, çalışanlarımızdan bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada iş sağlığı ve güvenliğine dikkat etmelerini istiyorum. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda personelin bilinçlenmesinin sağlanacağı bu seminer çok önemli” dedi.

Bu Haberi Paylaşın