Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Belediye ve Üniversite Birlikteliğinde Güzel Çalışmalar

02.06.2022

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) arasında gerçekleştirilen çalışmaların 2. Ve 3. aşamalarında bir yandan fidanlar toprakla buluşurken diğer yandan can dostlarımız sokak hayvanlarına mama dağıtımı yapıldı.

BŞEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler ve Sağlık Yönetimi Bölümünün ekip çalışması dersi kapsamında kampüs içinde 100 adet çam fidanı dikimi yapıldı.

Etkinliğe Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Prof. Dr. Mustafa Koyun, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Başkan Yardımcısı Yıldız gerçekleştirilen çalışmanın paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, Bilecik Belediyesi olarak güzel çalışmalara katkı vermeye devam edeceklerini söyledi.

CAN DOSTLARI SOKAK HAYVANLARINA MAMA DAĞITILDI

Bilecik Belediyesi ve BŞEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler ve Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencileri bir diğer çalışma için Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, hayvanları sevdi ve mama dağıttı.

Ekip çalışması dersleri kapsamında yürütülen mama toplama kampanyasında toplanan 120 kilogram mama Belediyemiz Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.
Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, Sağlıklı Kentler Birliği Koordinatörü Hakan Yavuz, güzel ve anlamlı her 2 çalışma için organizasyonu sağlayan Sorumlu Öğretim üyesi Doç. Dr. İnci Erdoğan Tarakçı hocaya ve öğrencilere teşekkür etti.

Bilecik Belediyesi ve BŞEÜ arasında önümüzdeki dönemde de yeni çalışma ve projelerin gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Bu Haberi Paylaşın