Bizi Takip Edin

Lüleburgaz Belediyesi

AYDH’den Lüleburgaz’a Ödül!

13.03.2023

Lüleburgaz Belediyesi 2022 yılı geneli ve Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nda (AYDH) gerçekleştirdiği etkinlik ve çalışmalarla Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından 2022 yılında Yılın Partner Kuruluşu ödülüne layık görülerek bu ödülü 10’uncu kez almaya hak kazandı.

12 yıldızlı şehir unvanına sahip ve daha önceden 9 kez AYDH tarafından yılın partneri seçilen Lüleburgaz Belediyesi bir kez daha ödüle layık görüldü. Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa’nın prestijli kuruluşu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından Strazburg’ta yapılan duyuruyla 10’uncu kez “Yılın Partner Kuruluşu” seçildi. Lüleburgaz Belediyesi’ne ödülü getiren uygulamalar ise Avrupa Yerel Demokrasi Haftası çerçevesindeki etkinliklerin yanı sıra yıl boyunca katılımcı demokrasi adına gerçekleştirilen çalışmalar oldu.

Ödülü o uygulamalar getirdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu prestijli ödülü kazanmasında en büyük rolü ise yıl boyunca katılımcı demokrasi adına gerçekleştirilen uygulamalar oldu. Geçtiğimiz yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Lüleburgaz Bisiklet Festivali, çocuklarla her mahallede buluşan Kuklalar Sirki, Tiyatrolar Haftası’ndaki tiyatro gösterileri, Göç Temalı Resim Çalıştayı, Balkan Rumeli Trakya Buluşması, Çağdaş Dans ve Tiyatro Gösterimleri, Bizim Kızanlar Bizim Nağmeler gibi etkinlikler, AYDH tarafından Lüleburgaz Belediyesi’nin ödüle layık görülmesini sağladı.

 

Bu Haberi Paylaşın

Lüleburgaz Belediyesi

Lüleburgaz Belediyesi

Başkan

Bizi Takip Edin

Yayınlarımız

Tümü