Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Belediyeden Çevre Dostu Temizlik

18.11.2016
Çevre ve halk sağlığına önem veren Odunpazarı Belediyesi, cadde ve sokakların temizliğinde elektrikli, çevre dostu mini süpürgeleri kullanmaya başladı.
Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Odunpazarı’nın cadde ve sokaklarını çevre dostu mini süpürgelerle temizliyor. Elektrikle çalıştığı için çevreye de zarar vermeyen bu araçlar, hem kuru hem de ıslak temizlik yapıyor.
Mini süpürgelerin tamamen çevre dostu olduğunu belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bu araçların 100 litrelik bir hacme sahip olduğunu dile getirdi. Araçların vakum özelliğinin de olduğunu söyleyen yetkililer, “Odunpazarı Belediyesi’nin temizlik araçları filosuna elektrikle çalışan bu mini süpürgeler de katıldı. Çevre dostu bir belediye olarak, vatandaşlarımızın da sağlığını düşünmek zorundayız. Bu nedenle de Odunpazarı’nın caddelerini, sokaklarını ve meydanlarını temizlerken yüzde yüz elektrikle çalışan, çevre dostu temizlik araçlarını kullanıyoruz” dedi.
EMEKÇİLERE KOLAYLIK
Kullanılan bu mini temizlik araçlarının temizlik işçilerine de büyük kolaylıklar sağladığını kaydeden yetkililer, bu araçlar sayesinde temizlik işçilerinin daha az yorulduğunu vurguladı. Yetkililer, “Bu araçlar sayesinde işçiler daha az ayakta kalıyor, daha az yoruluyor. Bu araçlar emekçilere de kolaylık sağlıyor” dedi.

Bu Haberi Paylaşın