AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Belediyeler Arası Deneyim Paylaşımı ve Dijital Platform Çalıştayı’na Katıldık

Tarih : 5 Nisan 2022

Yerel Yönetim Reformu III. Aşama Projesi (LAR III), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından yürütülmektedir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen projenin eş yararlanıcıları İçişleri Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’dır. Projenin amacı uluslararası standartlara uygun etkin, kapsayıcı, hesap verebilir ve katılımcı bir yerel yönetişimin sağlanmasıdır.

Proje kapsamında hazırlanan eylem planı dahilinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’nün yönettiği YERELBİLGİ portalı üzerinde belediye deneyimlerinin paylaşımlarının yapılabilmesi ve iyi uygulama örneklerinin sergilenebilmesi için bir dijital platform çerçevesi hazırlanmıştır. Çerçeveye dair belediyelerin, birliklerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin görüş ve önerilerinin alınması için çalıştay düzenlenmiştir.

Bu bağlamda 29 Mart 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Belediyeler Arası Deneyim Paylaşımı ve Dijital Platform Çalıştayı’na Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak katılım sağladık.

Yurtdışı ve yurtiçindeki iyi uygulama programlarından örneklerin sunulduğu çalıştayda, 2022 yılında 13.sü düzenlenecek olan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması yurtiçindeki üç örnekten biri olmuştur.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.