Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Beşiktaşlılar Can Dostlarını Satın Almıyor Sahipleniyor!

12.04.2021

Yaklaşık bir yıl önce belediyemize bağlı Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nden yavru bir kedi sahiplenen Tuğba Yücel’in hayatı deyim yerindeyse o günden sonra değişti…

Venüs ismini verdiği kedisiyle pandemi sürecini ailecek daha rahat geçirdiklerini belirten Yücel, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanlarını Koruma Günü’ne de dikkat çekerek hayvanseverlere “Satın Alma, Sahiplen” çağrısında bulundu: “Bir yıl önce Beşiktaş hayvan barınağından güzel kız bir evlat edindik. Venüs’ün resmini gördük. Bütün kedilerin arasında başını yukarı doğru kaldırmış sanki beni alın der gibiydi. Biz onu görünce ailecek dördümüz de hem fikir olduk. Hemen bu bebeği alalım diye düşündük. Venüs evimize geldikten sonra tabii ki evimizi, hayatımızı çok etkiledi. Özellikle pandemi dönemini atlatmamızda bize gerçekten çok yardımcı oldu. Sokak hayvanları bize emanet olan canlılar diye düşünüyorum. Herhangi bir pet shoptan hayvan satın almayı düşünmedik çünkü dışarıda bizim bakımımıza, arkadaşlığımıza ihtiyacı olan bir sürü can var. Hayvanları seven onlarla vakit geçirmek isteyen onları evine almak isteyen arkadaşlara da önerim satın alma sahiplen. Sokak hayvanlarını sevelim; koruyalım. Onlar bizim can dostlarımız. Beşiktaş Belediyesi’ne hem bize Venüs’ü kazandırdığı için hem de bu imkânı verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Sağlıklı günler diliyoruz hepinize.”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Sokak Hayvanlarını Koruma Günü kapsamında komşularına “Satın Alma, Sahiplen” çağrısında bulundu ve şunları söyledi: “Satın almak yerine belediyemize bağlı Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezimizde tedavisi, aşıları ve kısırlaştırma işlemleri yapılmış can dostlarımızı sahiplenebilirsiniz. Yücel ailesi de 1 yıl önce belediyemizden Venüs’ü sahiplenmişti. Birbirleriyle karşılaştıkları için her iki taraf da çok şanslı ve mutlu. Sokak Hayvanları Ambulansımız MOBİVET ve ekiplerimizle daima can dostlarımızın yanındayız.”

İstanbul’da COVID-19 vakalarının tekrar artışa geçmesi nedeniyle hafta sonları birçok ilde olduğu gibi sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Yaklaşık 56 saat süren kısıtlama da can dostlarımızı yalnız bırakmayan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçenin bütün parklarına, merkezi noktalarına mama ve su kabı bırakıyor. Yaralı veya hasta can dostlarımıza da gün içerisinde Sokak Hayvanları Ambulansımız MOBİVET ile anında müdahale ediliyor. Sokaktaki dostlarımız, gerekli durumlarda Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezimizde tedavi altına alınıyor.

Bu Haberi Paylaşın