Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Beşiktaş’ta Sıfır Atık Eğitimi Düzenlendi!

28.04.2019

Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini veya azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan, atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen belediyemiz, 25 Nisan 2019 Perşembe günü Beşiktaş Belediyesi Meclis Salonu’nda sıfır odak görevlilerine yönelik eğitim düzenledi.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması ve gelecek nesillere temiz bir Türkiye bırakılması amacıyla hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi Eğitimi”nde atık yönetimi ve çevre bilincinin geliştirilmesiyle ilgili yararlı bilgiler paylaşıldı. Beşiktaş Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli tarafından sıfır odak görevlilerine yönelik düzenlenen eğitimlerin yanı sıra Beşiktaş genelinde çevre farkındalığını artırıcı faaliyetlerimiz devam edecek.

Bu Haberi Paylaşın