Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bilecik Belediyesi Sağlıklı Yaşam Kategorisinde Ödül Aldı

19.09.2016

Gerçekleştirdiği çalışma ve projeler ile birçok kurum ve kuruluş tarafından ödül alan Bilecik Belediyesi, yeni bir ödüle daha layık görüldü.

34 üye belediyenin 100 projeyle başvurduğu Sağlıklı Kentler Birliği 2016 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışması sahiplerini buldu.
Sosyal Sorumluluk kategorisinden 28, Sağlıklı Şehir Planlaması kategorisinden 20, Sağlıklı Yaşam kategorisinden 31 ve Sağlıklı Çevre kategorisinden 21 proje jüri tarafından değerlendirilmeye alındı.
”AKILLIYIM ÇÜNKÜ TEKNOLOJİ BAĞIMLISI DEĞİLİM” PROJESİ İLE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜK
Geçtiğimiz yıl Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan ve sağlıklı kent ve sağlıklı yaşam alanında birçok güzel çalışma ve projeye imza atan Bilecik Belediyesi, Sağlıklı Yaşam Kategorisinde, ”Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim” projesi ile ödüle layık görüldü.
Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda yarışmayı kazanan belediyeler sırasıyla;
Sosyal Sorumluluk Kategorisinde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin “Genç Denizli” başlıklı projesi, Sağlıklı Şehir Planlaması Kategorisinde Kadıköy Belediyesi’nin “Kadıköy İlçesi Bisiklet Yolları ”projesi, Sağlıklı Yaşam kategorisinde Bilecik Belediyesi’nin “Akıllıyım Çünkü Teknoloji Bağımlısı Değilim” adlı projesi, Sağlıklı Çevre Kategorisinde Çankaya Belediyesi’nin “Sokak Toplayıcılarının Sisteme Entegre Edilmesi” başlıklı projesi ödüllere layık görüldü.
Gebze Belediyesi’nin “Güzel Gelecek Akademisi” başlıklı projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Gönüllük Çalışmaları” başlıklı projesi, Karşıyaka Belediyesi’nin “Aktif Şehir Karşıyaka” başlıklı projesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Evsel Katı Atıklardan Elektrik Üretimi” başlıklı projesi Jüri Özel ödülüne layık görüldüler.
PROJE KOORDİNATÖRÜ HÜLYA EÇEN ÇALIŞKAN:
”BİLECİK BELEDİYESİ OLARAK BÖYLE FAYDALI PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve Proje Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, Bilecik Belediyesinin elde ettiği başarı hakkında yaptığı değerlendirmede, kurum olarak özellikle sağlık ile ilgili bir konuda ödül aldıkları için büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, Bilecik Belediyesi olarak bu tür faydalı projeler üretmeye ve Yeşilaya destek vererek Bağımlılıkla mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
Çalışkan, 2016 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri kazanan üye belediyelerin ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 14-15-16 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek Sağlıklı Kentler için Yenilenebilir Enerji konulu konferansta verileceğini ifade etti.
Başkanlığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş tarafından yapılan jürinin diğer üyeleri Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Toprak Bölümü E. Öğretim Üyesi, SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ünal Altınbaş, İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi, SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı, SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cengiz Türe, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Bursa Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi, SKB Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Gül Atanur, Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar yer alarak, projeleri inceledi.

Bu Haberi Paylaşın