Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bilecik’te ‘’4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü’’ Etkinlikleri

08.10.2019

Etkinlikler kapsamında Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden bine yakın öğrenci, can dostlarımız olan kedi ve köpekleri sevdi onlara mama verdi.

Gerçekleştirilen etkinliklere katılan Belediye Başkanı Semih Şahin, Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nezir Ayhan çocukları karşılayarak, kek ve meyve suyu ikram etti.

Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki köpek ve kedileri seven çocuklara, Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı tarafından bilgiler verildi, tedavi ve rehabilitasyon merkezinin bölümleri gezdirildi.

Öğretmenleri ve görevliler eşliğinde barınaktaki hayvanları seven öğrenciler, can dostlarımıza mama verdi ve fotoğraf çektirdi.

VETERİNER HEKİM NEDRET AVCI:
‘’AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN VE DOĞA SEVGİSİNİ KÜÇÜK YAŞLARDA KAZANDIRMAKTIR’’

Etkinlikler ve ziyaret hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, amaçlarının çocuklara hayvan ve doğa sevgisini küçük yaşlarda kazandırmak olduğunu belirterek, ‘’Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü. Bizler de bu kapsamda geçici tedavi ve rehabilitasyon merkezimizde bine yakın çocuğumuzu ağırladık, tedavi merkezimizi gezdirdik ve merak ettikleri soruları cevaplandırdık’’ ifadelerini kullandı.

Etkinlik kapsamında çocukları yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Semih Şahin, çocuklara kek ve meyve suyu ikram ederek, fotoğraf çektirdi.

Can dostlarımızla bir araya geldikleri için duydukları sevinci belirten çocuklar Belediye Başkanı Semih Şahin, belediye çalışanları ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Etkinliklere katılan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) Bilecik gönüllüleri de barınağı ziyaret ederek, gerçekleştirilen çalışmalar dolayısıyla belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaşın