Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Binlerce Fidanı Birlikte Diktiler

05.05.2017

Pendik Kent Konseyi ve Orman Genel Müdürlüğü desteğiyle geleneksel hale getirilecek “Ülkemi Seviyorum Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” Ağaç Dikim Etkinliği Kurna Mahallesi’nde yapıldı. Pendik Kent Konseyi ve Orman Genel Müdürlüğü desteğiyle düzenlenen etkinlikte 2 bin 100 fıstık çamı ve 2 bin 400 sahil çamı toprakla buluştu. Toplamda 25 dönüm arazinin ağaçlandırıldığı organizasyonda binlerce Pendikli sıcak havaya aldırış etmeden fidanlarını aileleriyle birlikte dikti.

Sahne performansı büyüledi

“Ülkemi Seviyorum Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” etkinliği öncesi Vedat Bilir, çevre dostu Pendiklilere özel bir konser verdi. Bir saat süren konserde kendi parçalarının yanı sıra Levent Yüksel’in “Zalim” gibi eski ve İlyas Yalçıntaş’ın “İçimdeki Duman” gibi yeni şarkıları kendine has yorumuyla okuyan Vedat Bilir, sahne performansıyla büyük beğeni topladı. Etkinlik alanındaki gençler, dans ederek sanatçıya eşlik etti.

“Yeşil konusunda herkes hassas olmalı”

Organizasyonda bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman, yeşil konusunda her kesimin ancak özellikle de gençlerin hassas olması gerektiğini belirterek “Gelecekte yeşili bol bir ülke istiyorsak çevre konusunda hassas olmalıyız.” dedi. Protokol konuşmalarının ardından beraberindeki Kaymakam Yılmaz Şimşek ve Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz’la birlikte vatandaşlara katılarak fidan dikti.

Bu Haberi Paylaşın