Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bir telefonla sağlık hizmet

14.11.2012

Çankaya Belediyesi, sağlık hizmeti her gün düzenli olarak evinize gelecek.
Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, sağlık hizmetini her gün düzenli olarak evinize getiriyor.

Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahibi hastalara ev ortamında sağlık hizmeti veren Çankaya Belediyesi, evinden sağlık kuruluşlarına ulaşma güçlüğü çeken hastalara da belediyenin ambulansı ile nakil hizmeti veriyor.

Sağlıklı kentlerin sağlıklı bireylerle büyüyüp geliştiğine inandıklarını ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, “Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışımızı hizmetlerimizin her alanında uygulamaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle ilçemiz sınırlarında, ihtiyacı olan engelli ya da 65 yaş ve üzerinde olan veya herhangi bir nedenle evinden dışarı çıkamayacak durumda olan hemşehrilerimizin sağlık ve bakım ihtiyaçlarını evlerine kadar götürüyoruz” dedi.

TAM KAPASİTE ÇALIŞMA

Yaş sınırı aramaksızın, ihtiyaç sahibi durumundaki tüm engellilere sağlık ve nakil hizmeti götüren Çankaya Belediyesi, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidemeyecek durumda olan 65 yaş ve üzerindeki hastalarla doğrudan ilgileniyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hastalara, pansuman, enjeksiyon, akıtma, tansiyon ölçümü gibi hemşire hizmeti sağlanıyor. Hafta içi her gün düzenli çalışma programı yapan Çankaya Belediyesi sağlık ekipleri, yılın başlangıcından itibaren hastalara, 888 enjeksiyon, 1384 pansuman, 98 kan alma, 62 serum, 51 dikiş alma ve 1097 hastaneye nakil hizmeti verdi.

BİR TELEFONLA HİZMET

Maddi açıdan zor durumda olan, engelli ve yatağa bağımlı hastalar için, evde sağlık hizmeti ile hasta nakil hizmeti, hafta içi 08:00- 17:00 saatleri arasında veriliyor. İhtiyaç sahibi hastalar, Aile Hekimi’nin yönlendirmesinin yanında Çankaya Belediyesi Evde Sağlık ve Bakım Merkezi’ne ulaşabilecekleri, 0800 314 99 00 (Ücretsiz) ile 432 28 79 ve 431 50 25 numaraları arayarak yardım alabiliyorlar

Bu Haberi Paylaşın