AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

Birliğin Ankara Ofisi Açıldı

Tarih : 18 Ekim 2021

Birliğimizin uluslararası temsiliyeti sebebiyle Bakanlıklar, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), DSÖ Türkiye Ofisi, Birleşmiş Milletlere bağlı diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma alanlarında işbirliklerinin daha verimli hale getirilmesi amacıyla Ankara’da faaliyet gösterecek ofisimizin açılışını gerçekleştirdik. Türkiye Belediyeler Birliğinin destekleriyle açılan ofisin açılış konuşmaları TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Birlik Başkanı Alinur Aktaş ve DSÖ Türkiye Ofisi Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev tarafından yapıldı. Törene encümen üyeleri, üye belediye başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri ile birlikte basın mensupları katıldı.

Dr. Batyr Berdykchev konuşmasında pandemi süreci ile birlikte DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağının öneminin arttığını belirtti. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin Avrupa Bölgesindeki aktif ağlardan biri olduğuna değinen Berdykchev, üstlendiği görevler ve üye belediyeleri ile Sağlıklı Şehirler olma yolunda gösterilen özverili çalışmalar için Birlik Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

Başkan Aktaş konuşmasına Ankara ofisine verdikleri destekleri sebebiyle TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür ederek başladı. Ankara’da bir irtibat noktası açılmasının önemine değinen Aktaş, kurumlarla işbirliklerini artırmak istediklerini belirtti. Bursa olarak Birliğin başkanlığını yürütmeleri sebebiyle sorumlulukları olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş gerçekleştirdikleri projeleri katılımcılarla paylaştı.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin açılış konuşmasında; Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin ulusal ve uluslararası platformlarda ülkemizi temsiliyeti sebebiyle büyük öneme sahip olduğunu, yapılan çalışmalar ve üyelerine sağladığı yararlar neticesinde değerinin arttığını, Türkiye Belediyeler Birliği olarak yapılacak ortak proje ve çalışmalarda desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Açılış töreni sonrası DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’na kabul edilen 7 üye belediyenin (İzmir, Bursa, Trabzon, Burdur, Çankaya, Kadıköy, Karşıyaka) sertifikaları Dr. Batyr Berdyklychev ve Alinur Aktaş tarafından takdim edildi.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.