Bizi Takip Edin

Manşetler

Birliğin Danışma Kurulu ve Encümen Toplantısı Yapıldı

19.03.2018

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2018 yılı Danışma Kurulu ve Mart ayı Encümen toplantısı 17 Mart 2018 tarihinde Pendik Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Birlik Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlık ettiği toplantıya Birlik encümen üyeleri Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli ve Karşıyaka Meclis Üyesi Müyesser Özuslu katıldılar.

Ayrıca toplantıya Birlik Danışma Kurulu üyelerinden Bursa Büyükşehir Belediyesi E. Başkanı Erdem Saker, Prof. Dr. Feza Karaer,  Prof. Dr. Cengiz Türe, Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Doç. Dr. Emel İrgil ve Doç. Dr. Gül Sayan Atanur katıldılar.

Toplantıda Birliğin yeni stratejik planı hakkında üye belediyelerin ve Danışma Kurulu üyelerinin önerilerinin sunulduğu gündemde yeni stratejik plan ile ilgili hazırlanacak taslağın bir sonraki encümen toplantısında görüşülmesine karar verildi. Toplantıda ayrıca DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’nın Belfast’da gerçekleştirilecek konferansına gönderilebilecek bildiri özetleri başlıkları ile ilgili kısa bir değerlendirilme yapıldı.

Danışma Kurulu toplantısı sonrasında gerçekleşen encümen toplantısında Sağlık Bakanlığı ile yapılması öngörülen “Toplumda Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması” işbirliği protokolü, DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı yıllık toplantısına Birlik adına katılım durumu, Birliğin yıllık basılı materyal liste önerisi ve Birliğin 2017 mali yılı kesin hesabı konuları görüşüldü.

Bu Haberi Paylaşın