Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bisiklet Dağıtımı Okullarda Sürüyor

21.05.2017

Köşker’den öğrencilere hediye

Gebze Belediyesi tarafından beşinci sınıf ve dereceye giren öğrencilere 8 bin 500 adet bisikletin dağıtımı okullarda sürüyor. Dağıtım törenlerine katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker çocuklardan bisiklet sürerken dikkatli olmalarını istedi.

Gebze Belediyesi tarafından beşinci sınıf ve dereceye giren öğrencilere 8 bin 500 adet bisikletin dağıtımı okullarda sürüyor. Dağıtım törenlerine katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, çocuklardan bisiklet sürerken dikkatli olmalarını istedi. Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında düzenlenen tören ile kent meydanı çevresinde bulunan okullara bisikletleri dağıtılmış, merkeze uzak olan mahallerdeki öğrencilerin zorluk çekmemeleri için bisikletlerinin okullarında dağıtılacağı ifade edilmişti. Beşinci sınıfa giden öğrencilere yönelik gerçekleştirilen bisiklet dağıtım töreni kapsamında Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu, Kocatepe Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi. Bisiklet dağıtım törenine Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcısı Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

BİSİKLETLERİNİZ HAYIRLI OLSUN
Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, çocuklardan özellikle bisiklet kullanırken trafik kurallarına uymalarını ve çok dikkatli olmalarını istedi. Başkan Köşker, “Siz değerli öğrenciler ülkemizin geleceğisiniz. Bizlerin hayallerini yarın sizler gerçekleştireceksiniz. Bugün biz de sizlerin hayallerini gerçekleştiriyoruz. Bisiklet her çocuğun hayalidir. Eskiden bisiklet almanın ne kadar zor olduğunu anne babalarınız iyi bilirler. Bugün Allah’a hamdolsun ki devletimizin imkanları doğrultusunda bisiklet sahibi olmayan çocuğumuz kalmıyor. Tatilinizi bol bol dinlenerek ve bisiklete binerek geçirin. Bisikletleriniz hayırlı olsun çocuklar, dikkatli kullanın bizleri üzmeyin” dedi.

Bu Haberi Paylaşın