Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bisikletçiler Sporun Merkezi Merkezefendi’de Bitişe Ulaştı

10.05.2017

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin organizasyonu ve ‘Şimdi Hareket Zamanı’ sloganıyla Bursa’dan start alan bisikletçiler, bitişi ise sporun ve sporcunun dostu Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile yaptılar.

BUBİDOSD (Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği), NowWeMove Türkiye koordinatörlüğü Muğla merkezli ENVERÇEVKO (Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği) ve ULUBİS (Uludağ Üniversitesi Bisiklet Topluluğu) üyelerinden oluşan ve Bursa’dan start alan bisikletçiler, bitişe ise spora ve sporcuya verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile ulaştılar.

Başkan Subaşıoğlu ile bir araya gelen bisikletçiler obezite, diyabet ve metabolik hastalıklarla ilgili bilgi verdiler. Subaşıoğlu ise ilçede sağlık ve spor ile ilgili yapılanlar hakkında bilgiler verdi. Her yıl 5 bin öğrenciye bisiklet hediye ettiklerini söyleyen Başkan Subaşıoğlu,” Her yıl ilçemizdeki okullarda okuyan 5. sınıf öğrencilerine bisiklet hediye ediyoruz. Amacımız Merkezefendimizi bir bisiklet ilçesi halıne getirmek. Sadece bisiklet dağıtmakla kalmıyoruz. Bu bisikletlerin yollarını da yapıyoruz. YSE dediğimiz bir projemizi tamamladık. Yenişafak ve Selçukbey Mahalleleri arasında 7,5 km bisiklet yolları yaptık” dedi.

Bisikletçilere ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür eden Başkan Subaşıoğlu, ziyaret sonunda bisikletçilere şarj edilebilir bisiklet feneri hediye etti.

Bu Haberi Paylaşın