Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bölgemizdeki Yenilenebilir Enerji Kaynakları Ve Kullanım Alanları Düzenlenen Panelde Değerlendirildi

21.05.2017

“Temiz Bir Çevre İçin Yenilenebilir Enerji Ve Bölgemizdeki Yenilenebilir Enerji Kaynakları”

28. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen günümüzde temiz çevre ve buna bağlı olarak yenilenebilir enerji kullanımı hakkında bilinçlendirme amaçlı panel Sanat Kafe düzenlendi.

Panele konuşmacı olarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Genel Müdürlüğü – Hakan Şener Akata, Güneş Enerjisi Derneği Genel Sekreteri- Faruk Telemcioğlu, Enerji Firması Satış Pazarlama Ve Geliştirme Müdürü- Tolga Yavuz katılım gerçekleştirdi.

Dünya nüfusuna bağlı olarak talep edilen enerjinin hızla arttığı günümüzde, mevcut enerji kaynaklarının çok kısa zamanda tükeneceği ve vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlenmesi için düzenlenen panele Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm, Belediye Meclis üyesi Celile Gezen de yer aldı.

Bölgemizde yenilenebilir enerjinin arttırılması konusunda çalışmaların olduğunu belirten panelistler, vatandaşların sorularının ardından Belediye Meclis Üyesi Celile Gezen ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın tarafından festivalin simgesi olan plaketleri panelistlere takdim ettiler.

Bu Haberi Paylaşın