Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bozbey: Kaçak yapıya asla izin vermeyeceğiz!

06.12.2013

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Aralık Ayı Belediye Meclisi toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

Kaçak yapılarla mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Bozbey, bu konuda asla taviz vermeyeceklerini kaydetti. Yaklaşan seçim sürecine dikkat çeken Başkan Bozbey, hiç kimsede ilave kat yapılması konusunda bir kanının oluşmamasını istedi. Mustafa Bozbey şöyle konuştu: “Kaçak yapılara taviz vermemiz söz konusu olamaz. Seçim dönemine giriyoruz.’İlave kat yapayım’ diye bir kanı oluşabilir. Nilüfer Belediyesi olarak kaçak yapıya, kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Yıkacağız.”

Yurttaşlara Uyarı

Yaklaşan seçim döneminde bazı çevrelerin, kaçak yapılar konusunda yurttaşları yanıltabileceğini söyleyen Başkan Bozbey, asılsız sözlere asla kulak verilmemesini istedi. Bozbey şöyle dedi: “Seçim sürecinde birileri çıkıp kaçak yapılar konusunda vatandaşlara ‘Hallederiz’ diyebilir. Sakın inanmasınlar. Taviz vermeyeceğiz, yıkacağız. Kim olursa olsun yıkacağız. Biz Nilüfer’in kirlenmesini istemiyoruz. Gereğinin yapılması için ilgili birimlere bir kez daha talimat verdik”

Çevre Kirliliğiyle Mücadele

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, çevre kirliğiyle mücadelenin de aralıksız sürdüğünü kaydetti. Nilüfer Belediyesi’nin çevre sağlığına ilişkin en iyi çalışan kurumlardan biri olduğunu söyleyen Bozbey, bu konuda tüm kurumların sorumluluk almasını istedi. Bozbey şunları söyledi: “Maalesef ‘Gürültüyle mücadele bizim işimiz değil, kirlilik bizim sorunumuz değil’ diyen kurumlar var. Geçen Büyükşehir Belediye Meclisi’ne duydum. Çok üzüldüm. Nilüfer Belediyesi olarak bu konuda sorumluluk alıyoruz, alacağız da. Bizim çalışmalarımız örnek. Elektromanyetik alan kirliliğini önleme çalışmalarımız, su ölçümlerimiz, gürültü kirliliğini tespit çalışmalarımız ve bu konuda diğer çalışmalarımız devam ediyor. Denetimlerimizi sürdürüyoruz. Sorumluluğumuz olmamasına rağmen yapacağız. Diğer kurumların da bu konuda etkin rol oynamasını bekliyoruz”

Başkan Bozbey bu konuda da Belediye’nin ilgili birimlerine talimat verildiğini belirtti.

Bu Haberi Paylaşın