Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bu Ödül Tüm Ordulular Adına Alındı

07.10.2013

bursa-1Ordu Belediyesinin hayata geçirdiği “Ordu ili Teleferik Alt-Üst İstasyon Projesi ve Çevre Düzenlemesi” ile “Teleferik 3.Ayak Ada Park Çevre Düzenlemesi ve İlk Adım Anıtı” adlı projeler akademisyenlerden oluşan jürinin oyları ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından Sağlıklı Şehir Planlaması Kategorisinde “En İyi Uygulama Ödülü” nü aldı.

İzmir’de gerçekleşen törende Ordu Belediyesini, Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Alaybeyoğlu Başkanlığında bir heyet temsil etti. Başkan yardımcısı Ergun Alaybeyoğlu ödülü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.  Başkan Recep Altepe tüm projelerin uzman bir jüri tarafından değerlendirildiğini belirterek, hayata geçen proje ile birlikte kazandıkları ödül için Ordu Belediyesini kutladı.

Ödülü alan Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Alaybeyoğlu ise Ordu’da devam eden Edebiyat Festivali nedeniyle Başkan Seyit Torun’un törene katılamadığını söyleyerek, “Bu ödülü kazandığımız için çok mutluyuz. Sayın Belediye Başkanımda sizlere selam ve saygılarını iletmemi istedi. Ordu Belediyesinin hayata geçirdiği Ordu-Boztepe teleferik projesi ilimizin geleceğine yapılmış en önemli yatırımlardan biridir. Teleferiğin gördüğü ilgi bizleri oldukça mutlu ediyor. Bu ilgi o kadar yoğun ki teleferik hizmete girdiği günden bu yana 1 milyon 700 binin üzerinde yolcu taşıdı. Yine kent merkezimizdeki Ada Park ve İlk Adım Anıtı önemli birer proje olarak halkımızdan ilgi gördü. Bu ödül yürüttüğümüz çalışmaların halk tarafından ne kadar takdir edildiğinin de bir belgesidir. Bu ödülü bizlere bu süreçte destek veren tüm Ordulular adına alıyorum. Tekrar bizleri bu ödüle layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ordu Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Alaybeyoğlu ile teknik personeller Nurdan Karadeniz ve Dilek Tekinkaya’dan oluşan heyetle projelerle ilgili bir sunum yaparak detayları katılımcılarla paylaştı. Büyük ilgi gören sunum sonrasında birçok Belediye yetkilisinin Ordu heyetini tebrik etmesi ve bilgiler alması ise dikkatlerden kaçmadı.

Bu Haberi Paylaşın