Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Buca’daki Sosyal Yaşam Kampüsü yaşama geçiyor

20.07.2013

Buca’daki Sosyal Yaşam Kampüsü’nün ihale sürecini tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sözleşmeyi de imzaladı. Dev kampüste huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve kapalı spor salonu yer alacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, önemli projelerinden birini daha hayata geçirebilmek için büyük bir adım kaydetti. Buca’da kurulacak Sosyal Yaşam Kampüsü için geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan ihaleyi sonuçlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, sözleşmeyi de imzaladı. Toplumun sosyal olanaklara erişimi kısıtlı olan bölümünün faydalanacağı “Sosyal Yaşam Kampüsü”nün yapımı için yüklenici ile imzalanan sözleşme ile birlikte önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılacak. Yer tesliminin ardından, büyük bir kompleks şeklinde projelendirilen bu büyük yatırım 660 gün içinde tamamlanacak.

Projede neler var?
Buca Tınaztepe’deki 65 bin 302 metrekarelik alanda kurulacak Sosyal Yaşam Kampüsü’nde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve kapalı spor salonu bulunacak. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve açıkhava spor alanları ve otopark alanları yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak modern tesiste, engellilere eğitimin yanısıra spor yapma olanağı da sağlanacak. Rehabilitasyon Merkezi’nde hem engellilere hem de yaşlılara hizmet sunulacak. Sadece rehabilitasyon amaçlı oluşturulacak merkezde hem engelliler hem de yaşılar için birer tane havuz oluşturulacak. Kapalı spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak.

Sosyal Yaşam Kampüsü’nde oluşturulacak 500 kişilik huzurevinin 150 kişilik bölümünü yatağa bağımlı durumda olan yaşlılar, 350 kişilik bölümünü ise sağlıklı yaşlılar kullanacak. Çocuk ve Gençlik Merkezi, sosyal olanaklara erişimi kısıtlı çocuklara hizmet verecek. Sosyal, kültürel ve ekonomik olanaklara sahip olmakta zorlanan çocuk ve gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımı sağlanırken, eğitimlerine destek hizmetleri de verilecek.

Bu Haberi Paylaşın