Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Burdur Belediyesi 500 adet geri dönüşüm kutusu dağıttı

29.06.2015

burdur-geri donusum

Burdur Belediyesi tarafından katı atıkların tekrar ekonomiye kazandırılması için esnaflara 500 adet iç mekan geri dönüşüm kutusu dağıtıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, katı atıkların tekrar ekonomiye kazandırılması için Gazi Caddesinde bulunan esnaflara iç mekan geri dönüşüm kutusu dağıttı.

Esnafları tek tek gezerek geri dönüşüm kutusu dağıtan Başkan Ercengiz, esnaflardan geri dönüşüm için destek olmalarını istedi.

Katı atıkların geri dönüşüme kazandırılmasının ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, “1 ton kağıt üretmek için 15-20 adet yetişkin ağacın kesilmesi gerekiyor. 1 ton cam için 100 litre benzine, 1 ton plastik için 14 bin Kwh enerjiye ihtiyaç var. Belediye olarak temiz bir çevre ve bilinçli bir toplum için her türlü destek ve katkıyı koymaya hazırız. Günlük hayatımızda işe yaramaz diye attığımız çöpler, geri dönüşümle ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Budur Belediyesi olarak esnaflarımıza iç mekânlar için geri dönüşüm kutusu dağıtıyoruz. Bugün 500 adet geri dönüşüm kutusu dağıtacağız. Yıl sonuna kadar da 2000 adet geri dönüşüm kutusu Burdur’da dağıtılacak. Geri dönüşüm firması tarafından atıklar belli aralıklarla toplanacak.” diye konuştu.

 

Bu Haberi Paylaşın