Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bursa İlk Kapalı Atletizm Pistine Kavuşuyor

25.06.2013

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başkan Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi İle Gençlik ve Spor Bakanlığının Ortaklaşa Yaptıracağı Bursanın İlk Kapalı Atletizm Pistinin Müjdesini Verdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın ihtiyacı olan Kapalı Atletizm Pistinin Gençlik ve Spor Bakanığı işbirliğinde Bursa’ya kazandırılacağını müjdeledi

Bir takım açılışlara katılmak için Bursa’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile, Bursa’nın ihtiyacı olan Kapalı Atletizm Pisti yapımı ile ilgili görüşerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden başkan Mustafa Dündar, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirecekleri projenin Küçük Balıklı mahallesindeki, mülkiyeti belediyeye ait olan 20 dönümlük alana inşa edileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bursa Valisi Şehabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ninde bulunduğu görüşmelerin ardıdan değerlendirmede bulunan Osmangazi Belediye Başkan Mustafa Dündar, “Bursa, bu güne kadar yetiştirdiği şampiyon sporcularla, Türkiyenin adını dünyaya duyurmuş bir kentimiz. Ancak, salon sporları ve atletizmde hakettiği altyapı desteğini alamamış. Son yıllarda ketimizde bu yönde bir çok tesis yapıldı. Fakat, kapalı bir atletizm pistimiz ne yazık ki halen yok. Biz, Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’nın ilk Kapalı Atletizm Pistini yapmak için gerekli girişimlerde bulunup, somut adımlar attık” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yürütülen görüşmeler sonucu, bakanlık ile ortaklaşa Bursa’nın ilk Kapalı Atletizm Atletizm Pistinin yapımı konusunda fikir birliğine vardıklarını ifade eden Dündar, “Belediye olarak 20 dönümlük bir alanı, Bakanlığın yapmayı planladığı atletizm pisti için tahsis ettik. Bakanlık, atletizm pistini açık olarak yapmayı planlıyordu ancak, biz Bursanın açık pistlerinin bulunduğunu, kentimizin kapalı piste ihtiyacı olduğunu söyledik. Sağ olsun bakanımız da uygun gördü. Karşılklı müzakereler sonucu, yapımı planlanan açık atletizm pistinin yerine, Bursanın ihtiyacı olan, 12 ay kullanılacak ve şampiyon atletlerin yetişeceği kapalı bir pist yapımı konusunda mütabakat sağladık. Kapalı pistin çatı maliyetnini, bakanlıkla yarı yarıya paylaşacağız. Bu sayede Bursa’nın ilk kapalı Atletizm Pistine kavuşmasını sağlayacağız” dedi. Dündar, proje çalışmalarına başlanan pistin inşatına, yıl sonuna kadar başlanacağını, Bursa’nın ilk kapalı atletizm pisti olacak tesislerin, Uluslar arası müsbakaların düzenleneceği, dünyanın sayılı kapalı pitlerinden birisi olacağını müjdeledi.

Bu Haberi Paylaşın