Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bursa Kent Konseyi’nde engelliler tavla turnuvası

31.12.2014

bursa-engelli tavla turnuva

Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen tavla turnuvasında zarlar birlik ve beraberlik için atıldı.

BKK Engelliler Meclisi tarafından Merinos Kongre Kafe’de 12.’si yapılan tavla turnuvası, engelli bireylerin dayanışmasına sahne oldu. Engelliler Meclisi’nin topluma faydalı çalışmalar yaparak Türkiye’ye örnek olduğunu anlatan BKK Başkanı Semih Pala, engelli vatandaşların meclis çalışmalara katılarak sosyalleştiklerini vurguladı. Pala, Bursa’nın özellikle engelliler konusundaki atılımlarıyla önde bir şehir olduğunu ve insanları mutlu etmek için çalıştıklarını söyledi
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise tavla turnuvasını yenmek veya yenilmek için değil, engellilerin de hayatta var olduğuna dikkat çekmek için düzenlediklerini ifade etti. Engellilerin sosyal yaşama uyum sağlaması ve engelsiz yaşam alanları oluşturulması için bu tarz faaliyetlerin önem taşıdığını ifade eden Sönmez, engelli bireylere karşı tüm Bursalıları duyarlı davranmaya davet etti.
3 gün süren turnuvada Burhan Özdemir birinci, Ahmet Yurtagül ikinci, İbrahim Sönmez üçüncü, Serpil Ünler ise dördüncü oldu. Turnuva sonunda düzenlenen eğlencede engelli bireyler doyasıya eğlendi.

Bu Haberi Paylaşın