Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bursa, Uyuşturucuyla Mücadelede Kararlı

15.01.2017

 

BURSA, UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE KARARLI

– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KAMUOYUNDA UYUŞTURUCU VE ALKOLLE MÜCADELE KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKEN GÜLDESTE DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİ AĞIRLADI.

– GENÇLERİN ZEHİRLENMESİNİN TOPLUMDAKİ HUZURUN BOZULMASINA VE UZUN VADEDE GELECEĞİN YOK OLMASINA NEDEN OLDUĞUNU BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, “OLAYA MUHAKKAK EL ATMAMIZ GEREKİYOR. ÇOCUKLARIMIZI BATAKLIKTAN KURTARARAK SOSYAL HAYATA DAHİL ETMEMİZ GEREKİYOR. YOKSA KONTROLSÜZ VE BOL SIKINTILI GÜNLER BİZİ BEKLİYOR” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kamuoyunda uyuşturucu ve alkolle mücadele konusundaki çalışmalarıyla dikkat çeken Güldeste Derneği yöneticilerini ağırladı. Gençlerin zehirlenmesinin toplumdaki huzurun bozulmasına ve uzun vadede geleceğin yok olmasına neden olduğunu belirten Başkan Altepe, “Olaya muhakkak el atmamız gerekiyor. Çocuklarımızı bataklıktan kurtararak sosyal hayata dahil etmemiz gerekiyor. Yoksa kontrolsüz ve bol sıkıntılı günler bizi bekliyor” dedi.

Başkan Altepe, Güldeste Derneği Başkanı Oğuzhan Karagül ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ankara Yolu’ndaki belediye binasında gerçekleşen görüşmede, Bursa’da uyuşturucu ve alkol konusunda sürdürülen faaliyetler ile yapılması gerekenler ele alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla ilgili Bursa’da sürdürülen tedbir çalışmalarının kendileri açısından büyük önem arz ettiğini söyledi. Hangi yatırım yapılırsa yapılsın huzur olmayınca hiçbir şeyin kıymetinin bulunmadığını belirten Başkan Altepe, bu konuda faaliyet gösteren dernek yetkililerini kutladı. Uyuşturucuyla mücadele konusunda başta STK’lar olmak üzere vatandaşların tümünü hassas olmaya davet eden Başkan Altepe, “Büyükşehir olarak uyuşturucuyla mücadelede tüm derneklere tam destek sözünü veriyoruz. Herkes evinin önünü süpürürse, sokağına mahallesine sahip çıkarsa, geleceğine sahip çıkmış olur. Şehirde her şey altından olsa, kıymeti yok. Toplumda adeta ‘kanayan yara’ halini alan bu sıkıntılarla sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız. Çünkü mesele bizim için en az yatırımlar kadar önemlidir” diye konuştu.

Başkan Altepe, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin kurucusu Bursa’nın alkol ve madde bağımlılığıyla mücadelede de örnek olması gerektiğini ifade etti. Bağımlılıkla ilgili şehrin değişik semtlerinde güzel uygulamaların yapıldığını fakat bunların sonuç almak için yeterli olmadığını dile getiren Başkan Altepe, “Çalışmaları daha etkin hale getirmeli ve tüm bölgelerimizi kontrol altına almak durumundayız. Bataklıklara çözüm bulunmazsa, sivrisinekler de kalkmaz. Daha çok aile bağları zayıf, boşluğa düşmüş gençlerimizde bu sıkıntılar baş gösteriyor. Gençlerimizin artı yönlerini ortaya çıkarmak ve kişisel gelişimlerini sağlamak zorundayız. Onları motive ederek bu bataklıktan kurtarmamız, sosyal hayata dahil etmemiz gerekiyor. Yoksa gelecekte hem toplum hem de ülke olarak çok büyük sıkıntılar çekeriz” şeklinde konuştu.

Güldeste Derneği Başkanı Oğuzhan Karagül ise yürüttükleri faaliyetlerde verdiği destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Dernek olarak Bursa’da şu anda 80 kadar madde bağımlısı gençle ilgilendiklerini belirten Karagül, yapılacak takviyelerle birlikte sayıyı daha da artıracaklarını anlattı.

Başkan Altepe, ziyaretin anısına Güldeste Derneği Başkanı Oğuzhan Karagül’e çiniden Yeşil Türbe maketi hediye etti.

 

Bu Haberi Paylaşın