Bizi Takip Edin

Manşetler

Bursa’dan Denizli’ye Bisiklet Turu

28.04.2017

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği organizasyonunda fiziksel aktivite ve aktif yaşam konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Şimdi Hareket Zamanı” sloganıyla 1-7 Mayıs 2017 tarihlerinde BUBİDOSD (Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği), NowWeMove Türkiye koordinatörlüğü Muğla merkezli ENVERÇEVKO (Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği)  ve ULUBİS (Uludağ Üniversitesi Bisiklet Topluluğu) üyelerinin desteği ile bisikletle Bursa’dan Denizli’ye pedal basılacak.

Belediye başkanlarına obezite, diyabet ve metabolik hastalıklarla ile bilgi verip, fiziksel aktivite konusuna dikkat çekmek isteyen farklı yaş gruplarından oluşan 25 bisikletçi 6 günde, 580 km yol yaparak 8 belediye başkanına ziyarette bulunacaklardır. Turun bir başka özelliği de Avrupa da fiziksel hareketsizlik salgınına karşı mücadele eden bir kampanya olan  NowWeMove hareketinin Türkiye koordinatörlüğünü yürüten  Muğla merkezli ENVERÇEVKO’nun bu faaliyeti ağdaki paydaşları ile paylaşacak olması.

Bursa’dan start alacak bisikletliler Bursa-Denizli güzergahı üzerinde bulunan Harmancık, Tavşanlı, Çavdarhisar, Gediz, Uşak, Merkezefendi, Pamukkale ve Denizli Büyükşehir Belediye başkanlarını ziyaret edecekler. Bisikletçiler, güzergah üzerindeki şehirlerimizin bisiklet kullanıcılarını da kendilerine eşlik etmeleri için davet ediyorlar.

Bisikletle Bursa’dan Denizli’ye bisiklet turunun startını Başkan Recep Altepe ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi Erdem Saker ile Özcan Atamert verecekler. 1929 doğumlu Özcan Atamert, 1928 yılında 28 kişilik ekip ile Edirne’den Kars’a yapılan bisiklet turunda yer alan Daniş Karabelen Paşanın kızıdır. ENVERÇEVKO’nun onursal üyesidir.

Bisiklet takımı grup liderliğini, BUBİDOSD Başkanı Ertan Ayçetin ve ENVERÇEVKO Dernek Başkanı ve NowWeMove kampanyası Ulusal Koordinatörü Feridun Ekmekçi koordine edeceklerdir. Güzergah üzerinde bisiklet turu film çekimi yapılarak kurgulanacaktır. 64 üye belediyesine izlettirmek üzere Denizli’de gerçekleşecek Sağlıklı Kentler Birliği genel kurulunda izlettirilecektir.

Bu Haberi Paylaşın