Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bursa’nın adı bisiklet sporuyla da anılacak

06.01.2017

4 OCAK 2016

BASIN BÜLTENİ

Bursa’nın adı bisiklet sporuyla da anılacak
– Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle bisiklet sporunun da yaygınlaştırılması için Bursa’ya güzel bir veledrom kazandırılacağını söyledi.
– Başkan Altepe, Bursa’nın adının bisiklet sporuyla da hatırlanmasını istediklerini ifade etti.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle sürdürülen çalışmalar kapsamında bisiklet sporunun yaygınlaştırılması için kente güzel bir veledrom kazandırılacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve federasyon yönetim kurulu üyeleriyle Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’ndaki makamında bir araya geldi. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da katıldığı ziyarette, Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Tevfik Erdoğdu, Halim Aykiş, Saim Tatlıcılar, Osman Tatlıcılar, Nuri Tutal ve Cemil Eskicioğlu da hazır bulundu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Sağlıklı Kentler Birliği’nin başkanlığını da yürüten Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin spora büyük önem verdiğinin altını çizerek, “Bisiklet, en önemli spor dallarımızdan… ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle 7’den 70’e herkese spor yaptırmayı istiyoruz. Spor, her yaşta mümkün. Hedefimiz, çocuklara spor yaptırmaktır. Bursa’da 5 bine yakın öğrenciye de bisiklet dağıttık. Bir projede 240 bin gence spor yaptırdık” dedi.
Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün de 20 branşta çalıştığını ve yaklaşık 50 bin lisanslı sporcunun bulunduğunu sözlerine ekledi. Sporun önemine değinen Başkan Altepe, “Bisiklet sporunun yaygınlaşmasını istiyoruz. İnsanlar evlerinden işlerine bisikletle gidebilmeliler. Büyükşehir Belediyesi olarak merkeze yakın yerlere spor alanları oluşturuyoruz. Bursa’ya bir de veledrom kazandırmayı planlıyoruz. Gece gündüz ulaşılabilecek bir tesis olmalı. En uygun alanı belirleyip Bursa’ya güzel bir veledrom kazandıralım. Bursa’nın adının bisiklet sporuyla da hatırlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

“Bisiklet trafiği de rahatlatır”
Bursa’da spora ve sporculara yaptıkları yatırımlardan dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür eden Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, “Bisiklet sporunu eski canlılığına kavuşturmak istiyoruz. Bu sporun gelişmesi hem insanların daha çok spor yapmalarını, hem yapılabilecek turnuvalarla sporun ve ekonominin gelişmesini, hem de trafiğin rahatlamasını sağlayacaktır” dedi.
Başkan Altepe, ziyaretin sonunda Küçükbakırcı’ya Yeşil Türbe çinisi hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Haberi Paylaşın