Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bursa’nın Sağlığı Emin Ellerde

26.01.2013

ETKİN ŞEHİR PROJESİ, KENTİN TÜM DEĞERLERİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR. PROJE KAPSAMINDA TABİPLER ODASI BURSA ŞUBE BAŞKANI PROF. DR. KAYIHAN PALA, ‘BURSA’NIN SAĞLIĞI’ KONUSUNDA BİLGİLER VERDİ.

BASIN BÜLTENİ
BURSA’NIN SAĞLIĞI EMİN ELLERDE
– ETKİN ŞEHİR PROJESİ, KENTİN TÜM DEĞERLERİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR.
– PROJE KAPSAMINDA TABİPLER ODASI BURSA ŞUBE BAŞKANI PROF. DR. KAYIHAN PALA, ‘BURSA’NIN SAĞLIĞI’ KONUSUNDA BİLGİLER VERDİ.
BURSA – Tabipler Odası Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Etkin Şehir’ projesi kapsamında, ‘Bursa’nın Sağlığı’ konusunda bilgiler verdi.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Şube Müdürlüğü ev sahipliğinde Setbaşı Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik yoğun ilgi gördü. Bursa’nın güzelliklerini, değerlerini, kente katma değer sağlayan kurum ve kuruluşları tanıtmayı hedefleyen ve işbirliği içinde kültürel, sanatsal, sosyal projeler üretmeyi planlayan ‘Etkin Şehir’ projesi kapsamında Tabipler Odası Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, “Bursa’nın Sağlığı” konusunda sunum yaptı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Nur Çakır, Kütüphane ve Müzeler Şube Müdürü Muhterem Çevik, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Arif Çelenk, Genel Koordinatör Servet Hocaoğulları, Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı (MESO) Başkanı Fehmi Duban ile Tabipler Odası Bursa Şubesi yöneticileri katıldı.
Sağlık ve hastalık kavramlarına dikkat çeken Prof. Dr. Kayıhan Pala, sağlığın bedensel, ruhsal ve sosyal olarak tam iyilik halinin olduğunu hatırlattı. Hava ve suyun temizliği ve miktarıyla gürültü tespiti içeren harita ve yeşil alanların çokluğunun sağlıklı kent koşullarının temel sağlık eğitimiyle örtüşen en önemli faktörler olduğunu ifade eden Pala, sağlıklı kent ve etkin sağlık için önleyici sağlık içerikli sosyal projeler üretilmesi gerektiğini söyledi.
Programda, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve Karagöz Sinema Atölyesi tarafından çekilen ‘Doktor Vefa’ adlı filmin gösterimi yapıldı. Filmde, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet gözler önüne serildi. Konferansın ardından Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Nur Çakır, Prof. Dr. Kayıhan Pala’ya verdiği bilgilerden dolayı çiçek takdim etti.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Bu Haberi Paylaşın