Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Bursa’nın stadyum meydanı projesi mecliste onaylandı

27.09.2013

stadyum-meydani-detayBüyükşehir Belediyesi´nin Bursa´yı meydanlarıyla anılan bir kent haline getirmek için hazırladığı Stadyum Meydanı Projesi, Büyükşehir Belediye Meclisi´nce olduğu gibi onaylandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi´nin eylül ayı ikinci oturumu Meclis Başkanvekili Mustafa Altın başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Atatürk Stadyumu’nun kaldırılmasıyla kazanılacak alana yapılması planlanan Stadyum Meydanı ile ilgili proje değişikliği görüşüldü. Stadyumun bulunduğu alan projedeki gibi kent meydanı olarak kalırken, Atatürk Kapalı Spor Salonu´yla Atatürk Lisesi arası sosyal ve kültürel tesis alanı olarak yer aldı. İpekiş fabrikasının bulunduğu alanın ise, meydan düzenlemesinin dışında bırakıldığı proje meclisten geçti.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya önemli bir prestij katmayı hedeflediği projede, seyir terası, havuz, Bursa çeşmeleri, engelli rampası, belediye hizmet binası veya turist danışma merkezi olarak kullanılabilecek bir bina ile 1200 araçlık otopark bulunuyor. Atatürk Stadyumu’nun taşlarının da bulunacağı peyzaj merdivenlerinin yanında Hyde Park örneğinde olduğu gibi bir serbest kürsü, Bursaspor’un şampiyonluğunun yaşatılacağı anı duvarı ve heykel ile vatandaşların dinlenebileceği alanlar da proje kapsamında yer alıyor.

Bu Haberi Paylaşın