Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir, Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılıyor

26.12.2018

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bir süre önce hayata geçirdiği Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı açıldığı ilk günden bu yana vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Özellikle okullardan yoğun talep alan tesiste, hayvanların beslenmesi, bakımı, nasıl davranılacağı veteriner hekimler tarafından detaylı olarak anlatılırken, çocuklara hayvan sevgisi de aşılanıyor. Sokak hayvanlarının üremelerinin kontrol altına alınması ve hastalıkları hakkında eğitim çalışmalarının yanı sıra tesisi ziyaret eden çocuklara ve vatandaşlara, sokak hayvanlarını koruma bilincinin kazandırılması için de bilgilendirme çalışmaları yapılıyor.

Birçok yönüyle Türkiye’de ilk

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sokak hayvanlarına sahip çıkma ve onlara daha uygun şartlarda yaşama imkanını sağlama adına kazandırılan dev tesis ile gelecek nesillere de hayvan sevgisi ve farkındalığını aşılamak istediklerini ifade etti. Başkan Osman Zolan, “Bizlere emanet olan hayvanları korumak, onları en iyi şartlarda yaşamalarına imkan hazırlamak bizlerin asli görevlerindendir. Tesisimiz bir çok yönüyle ülkemizde ilk olma özelliğini taşıyor” dedi.

“Denizlimize yakışanı yaptık”

Öğrencilerin yoğun bir şekilde tesise ziyarete geldiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, “Tesisimize gelen çocuklarımıza görevli arkadaşlarımız eşliğinde hayvanların temel bakımı ve koruma bilinci anlatılıyor, hayvan sevgisi aşılanıyor. Şükürler olsun, Denizlimize yakışanı yaptık. Bu dünya hepimizin, çocuklarımızın hayvan sevgisiyle yetişmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın