Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir, Dünya Çocuk Günü’nde kimsesiz çocukların yanında

13.10.2014

dunya_cocuk_gunu_hbr_ft1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; 6 Ekim Dünya Çocuk Günü’nde kimsesiz çocukları ve farklı coğrafyalardan ülkemize okumaya gelen yabancı öğrencileri yalnız bırakmadı. Müze turuna çıkan kimsesiz çocuklar ve misafir öğrenciler bayram gününe denk gelen bu etkinlikle birlikte adeta cifte bayram yasadılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Kurban Bayramına denk gelen Dünya Çocuk Günü programı kapsamında, Dünya Yetimler Vakfı, Beyoğlu Çocuk Esirgeme Kurumu, Yetkimder’den gelen kimsesiz çocuklar ile TÜRGEV ve Uluslar arası Öğrenci Merkezinden kalan yabancı öğrencilerle birlikte müzeleri gezdi, onların bayram sevincine ortak oldu.

5 Ekim Pazar günü başlayan ve üç gün suren programa 135 kimsesiz çocuğun yanı sıra bayramı ülkelerinden uzakta geçirmek zorunda kalan135 yabancı öğrenci de katıldı. Program kapsamında Miniatürk, 1453 Panorama Tarih Müzesi, Yerebatan Sarnıcı ve Koç Müzesi gezildi.

Eğlenceli bir ortamda geçen gezi programında katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın selam ve iyi dilekleri iletildi.

 

Bu Haberi Paylaşın