Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir ilçelerdeki sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor

02.10.2014

Denizli

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler il genelinde yaptığı sokak hayvanları kısırlaştırma ve aşılama çalışmalarına ilçelerde de başladı. İlçelerde sokak hayvanları için klinik kurulması için bütçe ayıran Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinde görev yapan veteriner hekimlere de eğitimler vermeye başladı. İlk olarak geçen hafta Tavas’ta yapılan eğitim kapsamında, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Şube Müdürlüğü Sokak Hayvanları Kliniği görevlileri ilçe belediyelerinde görev yapan veteriner hekimlere kısırlaştırma, aşılama ve tedavi yöntemleri ile ilgili uygulamalı eğitimler veriyor.

Sokak Hayvanlarına yönelik ilçelerde başlatılan çalışma ile ilgili bilgi veren, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yaşam hakkı her canlıya verilmiştir. Sokak hayvanlarının da en az bizler kadar yaşam hakkı var. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Son 6 yıldır çok başarılı bir şekilde kent merkezinde belediye olarak sokak hayvanlarına yönelik her türlü çalışmayı yapıyoruz. Buradaki kliniğimiz tüm veterinerlik hizmetlerini verecek donanımda. Yine 2 yıl önce kurulan Sokak Hayvanları Barınma Evi’nde beslenme sorunu çeken hayvanlar başta olmak üzere sakat olan ve tedavisi devam eden hayvanların da bakım, barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Büyükşehir ile birlikte kent merkezinde yaptığımız bu çalışmaları ilçelerde de gerçekleştireceğiz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları kliniğimize geçtiğimiz süreçte il genelinde olduğu gibi ilçelerden de hayvanlar getiriliyordu. Kısırlaştırılan, aşıları yapılan ve tedavi edilen sokak hayvanlarımızı geri gönderiyorduk. Büyükşehir olmamız ile birlikte tüm ilçe belediyelerinin sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları kendi bölgelerinde yapmalarını sağlamak adına çalışma başlattık. Bu kapsamda ilçe belediyelerimizin sokak hayvanlarının tedavilerini yapabilmelerini sağlayacak merkezler kurulmasına öncülük ediyoruz. Bununla birlikte Sokak Hayvanları Kliniğimizde görevli olan veterinerlerimiz tarafından ilçe belediyelerinde görev yapan veterinerlere yapılan hizmet, aşılama, kısırlaştırma ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler veriyorlar. Başlattığımız bu çalışma en kısa sürede tüm ilçelerimizde tamamlanacak” dedi.

Bu Haberi Paylaşın