Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Trabzon Büyükşehir, Sıfır Atık Projesini İlkokullarda Anlatıyor

28.05.2019

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, dönüştürülebilen atıkları kontrol altına almak amacıyla başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi personeli tarafından son olarak Araklı Yılmaz Çebi İlkokulu ve Beşikdüzü Şehit Öğretmen Gürhan Yardım İlkokuluna atık toplama ekipmanları yerleştirilerek, öğrenciler proje hakkında detaylı şekilde bilgilendirildi.

“İSRAFI ÖNLEMEK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

“Sıfır Atık” Projesi kapsamındaki çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dünya genelinde nüfus artışına bağlı olarak tüketimin de hızla arttığını, kaynakların sınırlı olması nedeniyle israfın önlenmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Zorluoğlu, Sıfır Atık Projesi’nin amacına ulaşması için Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevden daha fazlasını yerine getirme gayretinde olduklarını, son olarak da geleceğin teminatı olarak gördükleri çocuklara proje hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yaptıklarını dile getirdi.

Sıfır Atık Projesi ile ülke genelindeki kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere üniversite, okul, hastane, alışveriş merkezleri ve nüfusun yoğun olduğu diğer yerlerde geri dönüştürülebilen atıkları kontrol altına almanın yanı sıra, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi de hedefleniyor.

Bu Haberi Paylaşın