Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’den Çocuklar İçin Ağız ve Diş Sağlığı Farkındalığı

11.04.2017

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından, çocukların ağız ve diş sağlığına yönelik bilinçlenmesi amacıyla hayata geçirilen hastane ziyaretleri kapsamında Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde organizasyon düzenlendi. 4-6 yaş grubu çocuklara ağız ve diş sağlığının önemi anlatılarak farkındalık oluşturuldu.Düzenli olarak diş hekimine gitme alışkanlığının kazandırılmasının amaçlandığı projede diş hekimleri minik hastalara, ağız ve diş sağlığına erken yaşta önem verilmesiyle genel sağlıklarını koruyabilecekleri, yetişkin dönemlerinde kronik hastalıklara yakalanmalarının daha az olacağı bilgisini verdi.

Neşe içinde geçen diş ve diş eti taramalarında çocuklara doğru diş fırçalama teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı. Hastane ziyaretine gelen çocuklara, diş ve diş eti taramalarına yönelik neticelerin yer aldığı bilgi kartları da verildi.Ülkemizde her 100 kişiden 85’inin ağız diş sağlığıyla ilgili problem yaşadığını, tehlikenin çocukluktaki kötü ağız hijyenine dayandığını belirten hastane yönetimi ve diş hekimleri bu konuda İBB’nin çocukluk evresinden itibaren bilinçlendirme yönündeki faaliyetlerini takdirle karşıladıklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Uygulamalardan duydukları sevincin gözlerinden okunduğu çocuklara proje içeriğine uygun olarak diş bakım setleri ve oyuncaklar hediye edildi.

Bu Haberi Paylaşın