Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’den ‘Enerji Verimliliği’ Semineri

18.01.2017

Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü ‘Enerji Verimliliği Haftası’ nedeni ile ASMEK merkezlerindeki kursiyerlere bilgilendirme semineri düzenledi.

Enerji tasarrufunun önemi ve enerji verimliliğine dikkat çekmek için her yıl Ocak ayının ikinci haftası kutlanan ‘Enerji Verimliliği Haftası’ nedeni ile Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Temiz Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü, ASMEK’lerde eğitim gören kursiyerlere enerji verimliliği ve tasarrufu hakkında bilgilendirme seminerleri düzenledi.

ÜLKE VE AİLE EKONOMİSİNE KATKI
Bu kapsamda kursiyerlere evlerde enerji tasarrufu, su tasarrufu, ısı yalıtımı konularında neler yapılması gerektiği ve tasarruf yaparak aile bütçesine nasıl katkı sağlanabileceği hakkında bilgi verildi. Enerji Verimliliği ile ilgili Temiz Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘’Tasarrufçu Ailem Benim’’ başlıklı broşürler de kursiyerlere dağıtılarak tasarruf yapmanın aileden başlayıp ülke ekonomisine de nasıl katkı sağlanabileceği hakkında bilgiler verildi.

Bu Haberi Paylaşın