Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’den Engelli Vatandaşlar İçin Anlamlı Hizmet

25.10.2016

Bursa Büyükşehir Belediyesi, daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent hedefiyle sürdürülen çalışmaları kapsamında, engelli vatandaşların akülü araçların tamir ve bakımı için düzenlenen atölyeyi Fomara’da faaliyete açtı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Akülü Araç Tamir ve Bakım Atölyesi’nde engelli vatandaşların arızalanan akülü araçlarının bakım ve onarımı ücretsiz olarak yapılıyor. Maddi yetersizliğinden dolayı araç bakımlarını yapamadığı için dışarı çıkamayan vatandaşlar, atölyede araçlarını kolayca tamir ettirebilmenin sevincini yaşıyor.
Bursa’da 3 ay önce hizmete açılan akülü araç tamir ve bakım atölyesinde alım gücü olmayan vatandaşlar için yeni akülü araç temini de yapılıyor. Araç bakım talepleri incelenip komisyon tarafından değerlendirildikten sonra engelli araçlarına, ihtiyaca göre yedek parça, akü, şarj, bakım işlemleri, elektrik işleri ve tekerlek değişimi gibi bütün mekanik alanlarda hizmet ediliyor. Engelli bireylerin araçları, görevli ekip tarafından evlerinden alınarak atölyeye getiriliyor ve bu sürede vatandaşların mağdur olmaması için geçici süreyle araç temin ediliyor. Atölye yetkilileri, 3 ay içinde yaklaşık 40 engelli bireye hizmet etiklerini, 8 engelli vatandaşa da yeni akülü engelli araç teslim ettiklerini söyleyerek engelli vatandaşların araçlarına kavuştuklarında gözlerine yansıyan mutluluğun ise çok anlamlı olduğunu belirttiler.

Bu Haberi Paylaşın