Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Büyükşehir’den Spor Yapanlara Sağlık Taraması

19.12.2016

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe belediyelerinde yer alan spor salonlarına katılan vatandaşların sağlık taramaları yapılıyor. Yapılan taramalardan sonra, spor yapmaya elverişli vatandaşlara uygunluk raporu veriliyor.

KALP TESTİ YAPILIYOR

Ekipler tam teşekküllü olarak gidilen sağlık taramalarında sporculara ilk önce kalp testi yapıyor. Vatandaşlardan daha sonra kan alınarak testler uygulanıyor. Sonuçların çıkmasının ardından detaylı olarak muayene edilen vatandaşlar, sağlık durumlarına göre kategorilere ayrılıyor.

 

UYGUN PROGRAMI SEÇİYORLAR

Büyükşehir ekipleri tarafından yapılan sağlık taramasıyla vatandaşlar kendilerine uygun spor programına yazılıyor. Bu şekilde daha sağlıklı bir şekilde spor yapan vatandaşlar, yaptıkları sporun verimini artırıyor. Program seçerken sağlık taramasının öneminden bahseden Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Yılmaz Oktay, ‘’Bir spor programına yazılmadan önce sağlık taraması yapılması oldukça önemli. Bu taramalar ile vatandaşlar kendilerine uygun programa göre spor yapabiliyor‘’ diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın